Με 11 μετάλλια επέστρεψαν τα προαγωνιστικά της Α.Ε.Τ.

Αν πιστεύουμε στο γνωμικό που λέει ότι από τη μικρή ηλικία μαθαίνουμε τα σωστά πράγματα τότε στο κολυμβητικό τμήμα της Α.Ε.Τ. η συγκεκριμένη ρήση δικαιώνεται στον απόλυτο βαθμό. 

Το διήμερο 30 Μαρτίου – 01 Απριλίου η προαγωνιστική ομάδα της Α.Ε.Τ. έλαβε μέρος στους Αγώνες «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ 2018» που γίνονται για 22η χρονιά με διοργανωτή το Δήμο Λαρισαίων και τα κολυμβητικά σωματεία της Λάρισας.

Η Α.Ε.Τ. συμμετείχε με 7 αθλητές-τριες (9-10-11-12 ετών) και κατάφερε να διακριθεί τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο κατακτώντας 11 μετάλλια ( 1Χρυσό – 5 Αργυρά – 5 Χάλκινα) επιτυγχάνοντας σε αρκετές περιπτώσεις και πολύ καλές επιδόσεις. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ανοδική πορεία αυτών των παιδιών έχει ξεκινήσει από την αρχή της χρονιάς με μεθοδική και οργανωμένη προσπάθεια, αλλά και με την συνεργασία της ομάδος με τον προπονητή Μητάκο Βασίλη -πρωταθλητή της κλασικής και της τεχνικής κολύμβησης, με συμμετοχές με την Εθνική ομάδα- η οποία ήδη έχει αρχίσει να αποδίδει καρπούς.

Έτσι λοιπόν μετά τις επιτυχίες και τα μετάλλια των αθλητών της αγωνιστικής ομάδας τόσο στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Βορείου όσο και Νοτίου Ελλάδος, την τεράστια διάκριση με τα 6 Χρυσά μετάλλια στο Χειμερινό Πρωτάθλημα κατηγοριών Τεχνικής κολύμβησης στα Γιάννενα, ήρθε και η σημαντική παρουσία των παιδιών της προαγωνιστικής ομάδας στη Λάρισα για να καταδείξει την οργανωμένη δουλειά που γίνεται στο σύλλογο από τη μικρή ακόμα πισίνα μέχρι και τις μεγαλύτερες κατηγορίες.

Εκ μέρους όλων θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν αλλά και στους γονείς τους, με την ευχή για ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον.

Τέλος θα θέλαμε να ενημερώσουμε όλους, πως ξεκίνησαν οι εγγραφές για τους λιλιπούτιους φίλους μας, οι οποίοι επιθυμούν να γνωρίσουν και να ασχοληθούν με την κολύμβηση, μία από τις πιο ευχάριστες φυσικές δραστηριότητες για κάθε παιδί, υπό την καθοδήγηση των έμπειρων προπονητών της Α.Ε.Τ. και φυσικά μέσα από ένα εξειδικευμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει άφθονο παιχνίδι, ανυπαρξία πίεσης και κυρίως αγάπη για το παιδί.

Για πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα : Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη 6937405710, Γιώργος Καραΐσκος 6977247046 και Σοφία Ξάνθη 6972603585

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προαγωνιστικής κατηγορίας:

 

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

1ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

2ος 50m    ΕΛΕΥΘΕΡΟ

4ος 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

2ος 50m   ΥΠΤΙΟ

2ος 200m ΥΠΤΙΟ

3ος 100m ΥΠΤΙΟ

 

ΚΟΥΤΣΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2ος 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

4ος 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

3ος 100m  ΠΡΟΣΘΙΟ

3ος 200m  ΠΡΟΣΘΙΟ

4ος 50m    ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΧΑΨΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

3η 50m   ΥΠΤΙΟ

5η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

7η 100m ΥΠΤΙΟ

 

ΜΠΕΤΣΙΚΟΥ ΕΛΕΝΑ

5η 50m    ΠΡΟΣΘΙΟ

5η 200m  ΠΡΟΣΘΙΟ

7η 100m  ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΣΤΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9ος 50m    ΕΛΕΥΘΕΡΟ

9ος 100m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Αγόρια 11 ετών

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ . – ΣΤΥΛΟΣ ΝΙΚ. –  ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Αγόρια 11 ετών

ΣΤΥΛΟΣ ΝΙΚ. – ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧ  – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ . – ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.