Με 12 μετάλλια επέστρεψαν τα δελφίνια της Α.Ε.Τ.

Μετά την επιτυχία της αγωνιστικής ομάδας της Α.Ε.Τ. στο Βόλο τον Ιανουάριο, ήρθε η σειρά των μικρών δελφινιών της ομάδας να δείξουν κι αυτά την αξία τους και να πραγματοποιήσουν μία εξαιρετική εμφάνιση.

Αναλυτικά ο πρώτος αγώνας της χρονιάς για την προαγωνιστική ομάδα της Α.Ε. Τρικάλων (9-10-11-12 ετών) διεξήχθη στις 3 Φεβρουαρίου στην Καρδίτσα από τον Ακα. Καρδίτσας με την ονομασία «Γαλαγάλεια 2018». Συνολικά 6 μικρά δελφίνια της Α.Ε.Τ. συμμετείχαν στον αγώνα και τα οποία -εκ του αποτελέσματος- πραγματοποίησαν μια εκπληκτική εμφάνιση συγκεντρώνοντας 12 μετάλλια (2 Χρυσά -6 Αργυρά – 4 Χάλκινα) ξεδιπλώνοντας τις δεξιότητές τους τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο.

Οι προπονητές της προαγωνιστικής ομάδας Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη και Μητάκος Βασίλης, οι οποίοι συνόδευσαν τα παιδιά στη Καρδίτσα ένιωσαν απόλυτα ικανοποιημένοι τόσο από την αγωνιστική συμπεριφορά των μικρών κολυμβητών, όσο και από τους χρόνους που σημείωσαν, που αποτελούν στο σύνολό τους νέα ατομικά ρεκόρ.

Τέλος να σημειώσουμε ότι το τριήμερο 9-10-11 Φεβρουαρίου οι κολυμβητές της αγωνιστικής ομάδας (Γιαννακός Χαράλαμπος, Αδάμος Χρήστος, Δρόσος Χαράλαμπος, Ρέντας Χρήστος, Γεροβάϊου Έλενα, Κανάτα Ιφιγένεια, Παπαϊωάννου Βασιλική, Λιάκου Κλειώ,  Στρωματά Μαριάννα) θα συμμετάσχουν στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Β. Ελλάδος που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη, ενώ οι αθλητές που προπονούνται στην ομάδα μας Δρόσος Νίκος και Καΐκης Μάριος, το ίδιο χρονικό διάστημα θα κολυμπήσουν στο πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος που θα διεξαχθεί στο Ο.Α.Κ.Α.

Σε όλα τα παιδιά ευχόμαστε καλή επιτυχία!!!

Για πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα : Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη 6937405710, Γιώργος Καραΐσκος 6977247046 και Σοφία Ξάνθη 6972603585

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προαγωνιστικής κατηγορίας:

 

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

1ος 50m   ΥΠΤΙΟ

1ος 100m ΥΠΤΙΟ

2ος 200m ΥΠΤΙΟ

 

ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2ος 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

2ος 100m ΥΠΤΙΟ

4ος 50m   ΥΠΤΙΟ

 

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2ος 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

3ος 400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

5ος 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 

ΛΙΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

3ος 200m Μ. ΑΤΟΜΙΚΗ

3ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

4ος 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΕΤΣΙΚΟΥ ΕΛΕΝΑ

3η 200m ΠΡΟΣΘΙΟ

4η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

4η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΚΟΥΤΣΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4ος 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

5ος 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Αγόρια 11 ετών

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧ  – ΛΙΑΚΟΣ ΑΘ. – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ . – ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Αγόρια 11 ετών

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧ  – ΛΙΑΚΟΣ ΑΘ. – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ . – ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.