Α1 ΕΠΣΤ/ Ακαδημία1-Αρδάνι(Εφηβική ΑΟΤ) 1-1

Οι δύο πιο νεανικές ομάδες του Α ομίλου της Α1 ερασιτεχνικής, αγωνίστηκαν σήμερα στο γήπεδο Αγίας Κυριακής για την 8η αγωνιστική. Ακαδημία1 και Αρδάνι (Εφηβική Α.Ο.Τρίκαλα) αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 μετά από ένα πολύ καλό ματς το οποίο κρίθηκε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με εντυπωσιακό  ψηλοκρεμαστό σουτ του Κοντογεώργου στο 50΄ και ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 96΄ με κεφαλιά του Μαγκλάρα να βρίσκει το δοκάρι και προβολή στη συνέχεια από τον Νάκο.

Ακαδημία 1 (Πούλιος-Γκαλέας) : Μηνογιάννης, Μαγκλάρας, Σκαρλέας, Έξαρχος, Γκάτης, Τσιόκας, Τσότσολας, Καλιάμπος, Toska,Βασιλάκης,Παπαγεωργίου.
Αστέρας Αρδανίου / Εφηβική ΑΟΤ (Φιλοκώστας): Βασιλάκος, Σαμαράς, Κερασοβίτης, Τσάτσιος, Ντόβας, Βαϊόπουλος, Γούλας, Μπούκας, Κοντογεώργος,Γέτσι,Σαπουνάς.