Α1 ΕΠΣΤ Αρδάνι(Εφηβική ΑΟΤ)-Ακαδημία1 2-1 (φωτό)

Στο γήπεδο Αρδανίου αγωνίστηκαν οι δύο πιο νεανικές ομάδες της Α1 ερασιτεχνικής. Η Εφηβική του Α Ο Τρίκαλα η οποία παίζει στο πρωτάθλημα μέσω του Αστέρα Αρδανίου και η Ακαδημία1.

Μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι οι τυπικά γηπεδούχοι του ΑΟΤ κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με σκορ 2-1 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης , χάνοντας και μεγάλη ευκαιρία να ανεβάσουν το σκορ στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή φάση μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, με κεφαλιά του Βράζαλη να μπλοκάρει ο Βασιλάκος. Ο γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 25΄. Ο Ντίκας ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Κερασοβίτης από το ύψος του πέναλτι, έκανε το σουτ και η μπάλα βρήκε το δοκάρι.

Στην επανάληψη η Ακαδημία1 ανέβασε στροφές και ο Αλούσι με ωραίο σουτ έφερε τα ματς στα ίσα για το 1-1. Στο 77΄ο Γούλας τετ α τετ πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα.

Στο 78΄ έγινε η σέντρα απ τα αριστερά ο τερματοφύλακας Μηνογιάννης δεν απέκρουσε, η μπάλα πήρε ύψος και ο Γούλας στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά έκανε το 2-1. Στις καθυστερήσεις ο Ντάσκας από πλάγια θέση πλάσαρε άουτ.

Έφηβοι ΑΟΤ/Αρδάνι ( Χ. Φιλοκώστας): Βασιλάκος, Τσόγιας, Μπαρέκας (70΄Σίττας), Τσάτσιος, Σταμάτης, Ντόβας, Γούλας (79΄Μπούκας), Βαϊόπουλος (64΄Ντάσκας), Κερασοβίτης, Ντίκας (92¨Παπαχρήστος), Σαπουνάς.

Ακαδημία1 ( Γκαλέας- Πούλιος): Μηνογιάννης, Τσόγιας, Τόσκας (29΄Τσότσολας), Δημητρόπουλος, Νάκος, Τσιόκας, Καλιαμπός, Ντόντας, Ρόκκας (70΄Πλατής), Βράζαλης, Τσιαμάνης (46΄Αλούσι).