Α1 ΕΠΣΤ Καρυές-Αρδάνι ( Εφηβική ΑΟΤ) 3-1

Στο γήπεδο των Καρυών, η τοπική ομάδα υποδέχθηκε τον Αστέρα Αραδνίου ( Εφηβική Α Ο Τρίκαλα) για τον Α όμιλο στο   πρωτάθλημα της Α1 ερασιτεχνικής.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-1 και βρίσκονται στην πρώτη τριάδα και στην διεκδίκηση της ανόδου.

Ωραίο παιχνίδι και από της δύο ομάδες κάτω που φάνηκε από το ξεκίνημα, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πιο δυνατά. Στο 2΄ο Χαλκιάς από τα πλάγια της μεγάλης περιοχής έκανε το σουτ και ο Τσάτσος έσωσε την εστία του Βασιλάκου από βέβαιη παραβίαση. Στο 20΄οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν από φάουλ του Παπαπαναγιώτου η μπάλα «στρώθηκε» στον Χαλκιά και ο τελευταίος με σουτ από κοντά έκανε το 1-0. Στο 35΄ από κόρνερ του Χαλκιά ο Καραίσκος έπιασε την κεφαλιά και ο Μπούκας με δυσκολία έβγαλε την μπάλα σε κόρνερ. Οι γηπεδούχοι πριν κλείσει το ημίχρονο πέτυχαν και δεύτερο γκολ, ο Παναγιώτου έβγαλε την σέντρα, η αμυντικοί δεν έδιωξαν την μπάλα εκτός περιοχής και ο Καραίσκος από κοντά το σουτ 2-0. Στο 52΄ο Χαλκιάς από καλή θέση το σουτ άουτ. Στο 68΄ο Κερασοβίτης εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπούκας δεν μπόρεσε να κάνει την κεφαλιά από καλή θέση. Στο 73΄σουτ του Γέτσι λίγο άουτ. Στο 78΄Γούλας μείωσε για τους φιλοξενούμενους με πλάσε από κοντά, σε 2-1 δίνοντας έτσι άλλο αέρα στα επόμενα λεπτά της αναμέτρησης. Αλλά στο 86΄σε σέντρα του Καραίσκου ο Χαλκιάς κατέβασε ωραία την μπάλα και με διπλή προσπάθεια πέτυχε το τελικό 3-1.

Αστέρας Αρδανίου( Εφηβική ΑΟΤ): Βασιλάκος, Μπαρέκας, Κερασοβίτης, Τσάτσιος, Ντόβας (23΄ λ.τρ.Μπούκας), Τσόγιας, Γούλας, Ντίκας, Ντάσκας (65΄Κολιός) ,Γέτσι, Μπούκας (70΄Καραγεώργος).

Νίκη Καρυών: Ζήσης,Καραίσκος Π,Καραίσκος Δ( 63΄Καραγεώργος), Παναγιώτου, Κουμπής, Περιστέρης, Μπαμπούρης, Μουρίτσας( 68΄Κωστόπουλος), Μπαρκονίκος (65΄Φέκας), Χαλκιάς,Παπαπαναγιώτου.