«Ανεμομαζώματα» στα Χανιά/ ΑΟΧ Κισσαμικός-ΑΟΤ 3-0

Παρουσία 1500 περίπου φιλάθλων, διεξήχθη η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΟΧ Κισσαμικό και τον Α Ο Τρίκαλα στο γήπεδο Περιβολίων με την οποία ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική.
Τα Τρίκαλα μετά τις τρεις ισοπαλίες και την παραίτηση του Αντωνίου, γνώρισαν ήττα βαριά με 3-0 και πλέον επικρατεί πλήρη απογοήτευση στον φίλαθλο κόσμο της ομάδας. Δυστυχώς , πριν ακόμη ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος η ομάδα αντί να καλυτερεύει πάει προς το χειρότερο. Φυσικά μετά το σημερινό δεν υπάρχει θέμα με τέτοιες εμφανίσεις και τέτοιες ήττες να κάνει αυτή η ομάδα βαθμολογική ανατροπή προς τα πάνω. Οι γηπεδούχοι έκαναν πάρτι με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Εντυπωσιάζει ο ΑΟΧ Κισσαμικός που κάνει πέμπτη σερί νίκη ανέβηκε στην 4η θέση και έχει ένα ματς που εκκρεμεί στην έδρα του αυτό με την Βέροια. Μια σταθερή ομάδα με το νεαρότερο σε ηλικία προπονητή στην κατηγορία. Πρόκειται επίσης για μια ομάδα με πολλούς νεαρούς παίκτες. Η ομάδα των Τρικάλων, είχε υπηρεσιακό προπονητή στον πάγκο τον γυμναστή Στοϊλα , ενώ ο Γράφας ο οποίος φέρεται να είναι ο νέος προπονητής ήταν στην εξέδρα. Ήταν η πιο βαριά ήττα μέχρι τώρα για τα Τρίκαλα στο πρωτάθλημα.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Είχε 2-3 φάσεις ο Α Ο Τρίκαλα, προσπάθησαν στην κόντρα οι γηπεδούχοι, σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο.

2΄ Ο Λεό έβγαλε την μπάλα στην πλάτη της άμυνας πρόλαβε και μάζεψε στην έξοδο ο Αποστολίδης.
8΄Ο Πάνος σέντραρε από την δεξιά πλευρά απομάκρυναν στην περιοχή την μπάλα οι αμυντικοί.
12΄ Ο Πάνος στην περιοχή πρόλαβε ο Λαζαρίδης όμως και μπλόκαρε την μπάλα.
32΄Απέκρουσε την μπάλα ο Λαζαρίδης μετά το σουτ από τον Γροντή.
42΄ Φάουλ απ΄ευθείας ο Χιντζίδης έδιωξε με τις γροθιές την μπάλα ο Λαζαρίδης.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με γρήγορο γκολ από την ομάδα των Χανίων ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Στο οποίο κυριάρχησαν οι γηπεδούχοι και έφτασαν σε άλλα δύο τέρματα.

46΄ Σέντρα απο δεξιά του Πάνου ο Σαχινίδης δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά.
47΄ 1-0. Άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι με γκολ του Αποστολίδη ο οποίος από αριστερά με σουτ σκόραρε.
52΄ Κεφαλιά ο Βέρτζος μετά από κόρνερ η μπάλα πέρασε άουτ.
58΄ Μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι . Ο Τόλι έδωσε πάσα στον Χαλκιαδάκη αυτός πλάσαρε αλλά ο Αποστολίδης απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια.
67′ Φάουλ από αριστερά σε καλή θέση για τους γηπεδούχους, όμως, ο Ξύδας έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα.
68΄2-0. Σκοράρει ξανά ο ΑΟΧ Κισσαμικός με τον Χαλκιαδάκη.Μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Ξύδα.
70΄3-0. Κι άλλο γκολ για τους γηπεδούχους. Ο Λέο πέρασε από αριστερά όποιον βρήκε μπροστά του και με τη βοήθεια και της τύχης έκανε το 3-0.

88′ Κόκκινη στον Βρεττό για «κοκορομαχία» με τον Μάκο, ο οποίος είδε κίτρινη κάρτα.

90΄ Σε μια κεφαλιά του Ντακόλ η μπάλα πέρασε άουτ.

ΑΟΧ Κισσαμικός (Πετράκης):Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Αποστολίδης (71΄Σάλιακας), Ξύδας (77΄Βρεττός), Χαλκιαδάκης, Λέο(83΄Λεμονής)

A O Τρίκαλα(Στοϊλας Πέτρος): Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Πίντο, Βέρτζος, Μάκος, Τσιάρας(75΄Ανδρεόπουλος), Σαχινίδης, Γροντής (61΄Ν΄Λουντούλου), Γιαννιτσάνης, Ζγκούρι(77΄Ντακόλ)

Κίτρινες κάρτες: Χιντζίδης (Α Ο Τρίκαλα), Σελινιωτάκης (ΑΟΧ Κισσαμικός), Σαχινίδης(Α Ο Τρίκαλα), Τσιάρας(Α Ο Τρίκαλα), Μάκος ( Α Ο Τρίκαλα)