Ατρόμητος-Τρίκαλα 1-1 στις γυναίκες

Με ισοπαλία εκτός έδρας έκλεισε το 2017 η γυναικεία ομάδα των Τρικάλων , αφού πήρε τον βαθμό με σκορ 1-1 στην έδρα του Ατρομήτου. Έτσι λοιπόν η Τρικαλινή ομάδα έχει κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα γυναικών της Α Εθνικής στο ποδόσφαιρο.

Ο Ατρόμητος Αθηνών προηγήθηκε 1-0 στο 5΄ με γκολ της Μυλωνά και ισοφάρισε για τα Τρίκαλα η Έϊερς στο 35΄.

Στο πρώτο ημίχρονο τα κορίτσια των Τρικάλων μπήκαν  μουδιασμένα και δέχθηκαν νωρίς το γκολ.Μετα το 20′ πιέσαν  πολύ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν.   Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχαν την πρωτοβουλία. Πολύ καλή στιγμή για τα Τρίκαλα στο 40΄με την Γιαννούλα κεφαλιά αλλά έβγαλε πάνω στην γραμμή αμυντικός του Ατρομήτου. Στο δεύτερο μέρος μοιρασμένο το παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες φάσεις εκτός από ένα φάουλ της Σάλκουνιτς που έβγαλε η Χαρακοπούλου.

Ατρόμητος: Στεφανοπούλου, Σκουλικάρπη, Σύρμη, Μυλωνά, Αργυριάδη, Φεραστέφφεν, Κριεζή, Γατούδη, Παπαθεοδώρου, Σάλκουνιτς, Στεφοπούλου.

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Ευθυμίου, Τζιώρα, Τροχούτσου, Γεραγόρη, Έϊερς(85΄ Λουλέ), Παναγιωτίδη, Λάσκου (70΄Τσούνη), Βαϊτση(94΄Μαθιουδάκη), Γιαννούλα(90΄Αγγελάκη), Μπαρμπόσα.