Μπάσκετ με Αμαξίδιο/ Ήττα του Αστέρα από τον Άρη

Ο Αστέρας Τρικάλων ηττήθηκε από τον Πρωταθλητή Άρη Θεσ/νίκης με σκορ 25-56 το μεσημέρι της Κυριακής στο Κλειστό της Μπάρας για τη δεύτερη αγωνιστική του βορείου ομίλου του Πρωταθλήματος μπάσκετ με καρότσι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και επέβαλλαν τον ρυθμό τους από το α΄ 10λεπτο. Οι παίκτες του Αστέρα ήταν πολύ άστοχοι στο α’ ημίχρονο και δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν κοντά στο σκορ, παρά την φιλότιμη προσπάθειά τους.  Μόνο στο γ΄ 10 λεπτο κατάφεραν να σκοράρουν ικανοποιητικά και να συγκρατήσουν κάπως τη διαφορά για να χάσουν τελικά με το τελικό 25-56.
Δεκάλεπτα: 4-15, 7-35, 19-43, 25-56.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Χρ. Φιλίππου):  Καραμπίνας 6, Π.Φιλίππου 8, Βλαχάβας 11, Τσίπρας, Ορέστης, Μανώλης ,  Καλαϊτζίδης.

ΑΡΗΣ (Ιουλ. Χατζηζωγίδου ): Τσαπανίδης 10, Μαλτάς 4, Κεφαλάς 13, Χρυσοβέργης 11(1), Τσιντάρης 10, Βλαστός 6, Καλογιάννης 2, Παντελίδης, Οικονόμου , Συμεωνίδης.