Διαδοχικοί αγώνες για τις ομάδες της Α.Ε.Τ.

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 10-11 Ιουνίου το θερινό Πρωτάθλημα των προαγωνιστικών κατηγοριών στο ανοιχτό κολυμβητήριο του Βόλου. 

Σ’ αυτό το  Πρωτάθλημα συμμετείχαν 17 σύλλογοι, το σύνολο των συλλόγων δηλαδή, της περιφέρειας Θεσσαλίας  με περισσότερες από 500 συμμετοχές αθλητών-τριων. Πρόκειται για τον τελευταίο σταθμό μίας σειράς αγώνων που για τη συγκεκριμένη κατηγορία ξεκινούν στο τέλος του Νοέμβρη.

Από τον αγώνα αυτό δε θα μπορούσε να απουσιάζει το κολυμβητικό τμήμα της Α.Ε.Τ. το οποίο με μία αποστολή 44 αθλητών-τριων εντυπωσίασε κατακτώντας 4 μετάλλια, με τους:

              Βασδέκη Μιχάλη               ΑΓ10    2η θέση στα 50m Ύπτιο  

                                                                          3η θέση στα 100m Ύπτιο

              Κιτσόπουλο Δημήτριο     ΑΓ10     3η θέση στα 200m Ελεύθερο

              Οικονόμου Αλέξανδρο   ΑΓ12      3η θέση στα  50m  Ελεύθερο                               

σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές κούρσες.

Επιπλέον 20 αθλητές μπήκαν στις τελικές οκτάδες ενώ στο σύνολό τους οι αθλητές -τριες βελτίωσαν τους ατομικούς τους χρόνους, πραγματοποιώντας εκπληκτικές εμφανίσεις  ακόμα και αυτοί που πήραν το βάπτισμα του πυρός σε τέτοιου είδους διοργανώσεις.

αετ 2

Επίσης το τριήμερο 26-27-28 Μαΐου διεξήχθη στο Εθνικό Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης το  διεθνές τουρνουά κολύμβησης «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ». Η Α.Ε.Τ. έδωσε το παρών και σε αυτή τη συνάντηση με την αθλήτρια Παπαϊωάννου Βασιλική, η οποία αγωνίστηκε στην κατηγορία των κορασίδων σε τρία αγωνίσματα και στα οποία κατέκτησε τις εξής θέσεις:

3η θέση στα 50m   Πρόσθιο

4η θέση στα 100m Πρόσθιο

4η θέση στα 200m Πρόσθιο

Κλείνοντας ένα μεγάλο ευχαριστώ και τα θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους γονείς, που συνόδευσαν σε όλους τους αγώνες και εμψύχωσαν  τους αθλητές – τριες, αλλά και στους προπονητές  της ομάδας Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη και Γιώργο Καραΐσκο.

Για πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα : Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη 6937405710, Γιώργος Καραΐσκος 6977247046 και Σοφία Ξάνθη 6972603585

 


Οι συμμετέχοντες αθλητές:

 


  1. Αναγνωστόπουλος Κωνσταντίνος ΑΓ10
  2. Βασδέκης Μιχαήλ ΑΓ10
  3. Βλάχου Άννα ΚΡ12
  4. Γιώτου Στυλιανή ΚΡ9
  5. Δήμου Ιακίνθη ΚΡ11
  6. Ζάμπρας Αθανάσιος ΑΓ9
  7. Ζιντζόβας Θωμάς ΑΓ10
  8. Ζιντζόβας Λάμπρος ΑΓ12
  9. Ζωγράφου Χριστίνα ΚΡ11
  10. Κάλλου Αικατερίνη ΚΡ12
  11. Καψάλη Ελεωνόρα-Ηλέκτρα ΚΡ10
  12. Κιτσόπουλος Δημήτριος ΑΓ10
  13. Κουρεμένος Δημήτριος ΑΓ9
  14. Κουτσάγιας Αλέξανδρος ΑΓ9
  15. Κράλλη Χριστίνα ΚΡ11
  16. Κρίκκης Ευάγγελος-Βασίλειος ΑΓ11
  17. Κυρίτση Βασιλική-Ραφαηλία ΚΡ11
  18. Λαναράς Κωνσταντίνος ΑΓ10
  19. Λιάκος Αθανάσιος ΑΓ10
  20. Λυγάτσικας Βασίλειος ΑΓ10
  21. Μπαμπαλή Αθανασία ΚΡ9
  22. Μπαντή Αθανασία ΚΡ9
  23. Μπαντής Δημήτριος ΑΓ11
  24. Μπέτσικου Ελένη ΚΡ11
  25. Μπία Δήμητρα ΚΡ12
  26. Ντάσκα Δήμητρα ΚΡ12
  27. Ντόντη Μαρία-Λουΐζα ΚΡ11
  28. Ντούβλη Άννα ΚΡ10
  29. Οικονόμου Αλέξανδρος ΑΓ12
  30. Οικονόμου Νεφέλη ΚΡ10
  31. Παπαδάκη Ευγενία ΚΡ12
  32. Παπανικολάου Γεώργιος ΑΓ12
  33. Παπασπύρος Θωμάς ΑΓ12
  34. Πατρίκαλου Χρυσούλα ΚΡ12
  35. Πέττα Κλεοπάτρα ΚΡ11
  36. Σκουφιά Ελένη ΚΡ9
  37. Στύλος Νικόλαος ΑΓ10
  38. Τασούλας Ελευθέριος ΑΓ11
  39. Τζιώκα Ευγενία ΚΡ10
  40. Τζουρτζιώτης Δημήτριος ΑΓ10
  41. Τσιρογιάννη Έλλη ΚΡ9
  42. Τσιώνης Δημήτριος ΑΓ10
  43. Φιλίππου Αχιλλέας ΑΓ9
  44. Χάψα Δέσποινα ΚΡ10