Με επιτυχία το Πανελλήνιο ανωμάλου στις Σκαμνιές-Οι θέσεις των Τρικαλινών

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε ανώμαλο έδαφος έγινε χθες Κυριακή 5/3  στις Σκαμνιές Πηγής   με μεγάλη συμμετοχή αθλητών από όλη τη χώρα.

Ο καλός καιρός δημιούργησε εξαιρετικές συνθήκες για έναν αγώνα, που είχαν την ευκαιρία να χαρούν όχι μόνο όσοι συμμετείχαν, αλλά και οι φίλοι του στίβου που βρέθηκαν στο αθλητικό κέντρο «Σκαμνιές».

Εξαιρετική κούρσα έγινε στα 10.000 μ. των Ανδρών, καθώς τρεις αθλητές τερμάτισαν με τον ίδιο χρόνο, με τον Γιάννη Ζερβάκη να πήρε τελικά τη νίκη με 30.31 και τους Φράγκου και Μαγγίνα να καταλαμβάνουν τις δύο επόμενες θέσεις, αντίστοιχα με την ίδια επίδοση.

Η Ουρανία Ρεμπούλη ήταν πρώτη στις γυναίκες με 28.22 με την Ελευθερία Πετρουλάκη να κάνει καλό αγώνα και να ακολουθεί με 28.42, μπροστά από την Ανθή Κυριακοπούλου (28.57).

Ο Μάρκος Γκούρλιας δεν είχε κανένα πρόβλημα να τερματίσει πρώτος τα 8.000 μ. σε 24.18, ενώ η Ροδάνα Λογανίδου ήταν πρώτη στις Νέες με 21.24.

Από πλευράς Τρικαλινών συλλόγων   είχαμε:

Μαρία-Βικτωρία Καπετάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) στις κορασίδες 3η με χρόνο 12.11

Ευτυχία Γιουβρή (Γ.Σ. Τρικάλων) στις κορασίδες 34η  με χρόνο 13.21

Άρτεμις Μόκκα (Γ.Σ.Τρικάλων) στις κορασίδες 45η με χρόνο 13.39

Αθανασία Μανθέλα (Γ.Σ.Τρικάλων) στις κορασίδες 74η με χρόνο 14.58

 

Γεωργία Πλέντζα (Γ.Σ. Τρικάλων) στις Νεάνιδες 13η με χρόνο 16.34

 

Διονύσιος Μέρμηγκας (Γ.Σ.Τρικάλων) στους παίδες 8ος με χρόνο 12.49

Βασίλειος Ράγιας (Γ.Σ.Τρικάλων) στους παίδες 14ος με χρόνο 12.56

Κώστας Χελιδώνης (Γ.Σ.Τρικάλων) στους παίδες 16ος με χρόνο 12.57

Θεόδωρος Κατσιώπης (Γ.Σ.Τρικάλων) στους παίδες 17ος με χρόνο 12.57

Ηρακλής Μπαλάνης (Γ.Σ. Τρικάλων) στους παίδες 80ος με χρόνο 14.51

 

 

Κώστας Νακόπουλος (ΓΕΑ Τρικάλων) στους άνδρες 17ος με χρόνο 32.28

Χρήστος Φλόκας (ΓΕΑ Τρικάλων) στους άνδρες 46ος με χρόνο 35.08

Δημήτριος Μανίκας ( Γ.Σ. Τρικάλων) στους άνδρες 66ος με χρόνο 37.39

 

Στις γυναίκες, η Αθηνά Κοϊνη ( ΓΕΑ Τρικάλων) 16η με χρόνο 31.31

 

Στους άνδρες Β΄, ο Χαράλαμπος Λαγός (Γ.Σ. Τρικάλων) με χρόνο 29.10

 

Οι τρεις πρώτοι ανά αγώνισμα

10.000 μ. Ανδρων

Ζερβάκης (Βιτσένζτος Κ.) 30.31

Φράγκου (ΓΣ Κηφισιάς)30.31

Μαγγίνας (ΑΟ Μυκόνου)30.31

 

8.000 μ. Ανδρες Β΄

Γκούρλιας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 24.18

Τάσσης (Τρίτων Χαλκίδας) 25.21

Μπουντούλης (ΑΟ Κούρος Αίγινας) 25.27

 

6000 μ. Εφήβων

Σάκης (ΑΕΚ) 18.29

Τσάκαλος (ΓΣ Αμαρουσίου) 18.35

Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας) 18.45

 

4.000 μ. Παίδων

Γκιούρα (Εσπερος Πάτρας) 12.28

Σταμούλης (ΓΣ Αγρινίου) 12.29

Λίζος (Νίκη Βύρωνα) 12.37

 

3.000 μ Κορασίδων

Λαβασα (ΑΟ Βουλιαγμένης) 11.58

Θεοφιλιδου (ΓΑΣ Χολαργός) 12.05

Καπετάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 12.11

 

4.000 μ. Νεάνιδες

Φλώρου (Νίκη Βόλου) 14.29

Καίσαρη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 14.39

Μυστακίδου (Μ. Αλέξανδρος Γ.) 14.49

 

6.000 μ. Γυναίκες Β΄

Λαγωνίδου (ΓΑΣ Ιλισσός) 21.24

Μιχαλά (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 21.52

Δημητριάδου (ΑΟ Δράμας) 22.02

 

8.000 μ. Γυναίκες

Ρεμπούλη (Κάμειρος 2009) 28.22

Πετρουλάκη (ΑΟ Μυκόνου) 28.42

Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 28.5