Επιτυχίες των μικρών κολυμβητών της ΑΕΤ

Η Α.Ε. Τρικάλων έχει κάθε λόγο να χαμογελάει για το παρόν και να ατενίζει με μεγάλη αισιοδοξία το μέλλον.

Το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου διεξήχθη στη γειτονική Καρδίτσα ο αγώνας με την επωνυμία «ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2017» και αφορούσε τις ηλικίες 9-10-11-12 ετών. Ο αγώνας είναι αφιερωμένος στη μνήμη του ΚΩΣΤΑ ΓΑΛΑΓΑΛΑ, ενός αληθινού εργάτη της Θεσσαλικής κολύμβησης και πραγματοποιείται τα τελευταία 11 χρόνια από τους συλλόγους της Καρδίτσας.

Ο συγκεκριμένος αγώνας αποτέλεσε την αρχή για την προαγωνιστική ομάδα όπου τα δελφίνια της Α.Ε. Τρικάλων πραγματοποίησαν μία εξαιρετική εμφάνιση κατακτώντας 25 μετάλλια ( 4 Χρυσά – 14 Αργυρά – 7 Χάλκινα ) σ’ όλα τα στυλ των αγωνισμάτων ενώ ταυτόχρονα κατέκτησαν και 6 μετάλλια στις 8 σκυταλοδρομίες που συμμετείχαν, δείχνοντας την δυναμική της ομάδας τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο.

Στους αγώνες συμμετείχαν 14 σύλλογοι από τη Θεσσαλία και τη Φθιώτιδα με περισσότερους από 230 αθλητές, με την Α.Ε.Τ. να δίνει το παρόν με 24 δελφίνια.

Την ομάδα στους αγώνες συνόδεψαν οι προπονητές της ομάδας Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη και Γιώργος Καραΐσκος, καθώς και οι γονείς των παιδιών.

Για πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα : Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη 6937405710, Γιώργος Καραΐσκος 6977247046 και Σοφία Ξάνθη 6972603585

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προαγωνιστικής κατηγορίας:

 12 ΕΤΩΝ

 

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛΕΝΑ
 1η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

2ος 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

4ος 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

3η 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

4η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

5η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΜΠΟΥΓΛΑ ΧΡΥΣΑ

3η 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

5η 200m ΠΡΟΣΘΙΟ

9η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΚΑΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

4η 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

4η 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

5η  50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΤΟΖΑΡΟΥ ΕΛΕΝΗ

5η  50m  ΥΠΤΙΟ

 

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

11η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

12η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

 

11 ΕΤΩΝ

 

ΠΕΤΤΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 

2η 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

2η 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

2η 200m Μ. ΑΤΟΜΙΚΗ

 

ΜΠΟΥΓΛΑ ΝΑΤΑΛΙΑ

3η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

7η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

9η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΚΥΡΙΤΣΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

5η 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

8η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΝΤΟΝΤΗ ΜΑΡΙΑ ΛΟΥΙΖΑ  

6η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

6η 50m   ΥΠΤΙΟ

9η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

10 ΕΤΩΝ

 

ΧΑΨΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2η 50m   ΥΠΤΙΟ

2η 100m ΥΠΤΙΟ

 

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2ος 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

3ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

3ος 100m ΥΠΤΙΟ

3ος 50m   ΥΠΤΙΟ

 

ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

3ος 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

4ος 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΛΙΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

5ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

9ος 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΦΟΥΤΣΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9ος 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

9ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΤΟΖΑΡΟΣ ΘΕΟΛΟΓΗΣ

9ος 50m ΥΠΤΙΟ

 

9 ΕΤΩΝ

 

ΦΙΛΛΙΠΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

1ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

2ος 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΚΟΥΤΣΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

5ος 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

7ος 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΓΙΩΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

5η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

9η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

9ος   50m  ΥΠΤΙΟ

10ος 50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΖΑΜΠΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

12ος  50m  ΥΠΤΙΟ

17ος  50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΑΠΜΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

12η 50m   ΥΠΤΙΟ

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ  Κορίτσια 11 ετών

ΠΕΤΤΑ ΚΛ. – ΜΠΟΥΓΛΑ ΝΑΤ. – ΝΤΟΝΤΗ ΜΑΡ. – ΚΥΡΙΤΣΗ ΒΑΣ.

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Κορίτσια 11 ετών

ΜΠΟΥΓΛΑ ΝΑΤ. – ΚΥΡΙΤΣΗ ΒΑΣ.  – ΠΕΤΤΑ ΚΛ. –  ΝΤΟΝΤΗ ΜΑΡ.

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Κορίτσια 12 ετών

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛ. – ΚΑΛΛΟΥ ΑΙΚ. – ΜΠΙΑ ΔΗΜ. – ΜΠΟΥΓΛΑ ΧΡ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Κορίτσια 12 ετών

ΜΠΙΑ ΔΗΜ. – ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛ. – ΜΠΟΥΓΛΑ ΧΡ. – ΚΑΛΛΟΥ ΑΙΚ.

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Αγόρια 10 ετών

ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ . – ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.  – ΛΙΑΚΟΣ ΑΘ. – ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧ.

 

2η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Αγόρια 10 ετών

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧ. – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ. – ΛΙΑΚΟΣ ΑΘ. –  ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.

 

 

4η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ  Αγόρια 9 ετών

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΧ. – ΖΑΜΠΡΑΣ ΑΘ. – ΚΟΥΤΣΑΓΙΑΣ ΑΛ. – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝ.

 

4η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Αγόρια 9 ετών

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝ. – ΚΟΥΤΣΑΓΙΑΣ ΑΛ. – ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΧ. – ΖΑΜΠΡΑΣ ΑΘ.