Επιτυχίες των βετεράνων στίβου Τρικάλων

Το  Σάββατο και την Κυριακή   1 και 2  Ιουλίου  διεξήχθη  στη Λάρισα  το Πανελλήνιο  πρωτάθλημα  βετεράνων  αθλητών  Στίβου.

Ο  ΣΕΒΑΣ Τρικάλων  συμμετείχε  στους αγώνες  με δεκαεπτά αθλητές και αθλήτριες  και αναδείχθηκε πέμπτος σύλλογος πανελλαδικά,  στην συγκέντρωση μεταλλίων. Οι αθλητές κατέκτησαν δεκαεννέα  μετάλλια και απέδειξαν  περίτρανα την δυναμική του συλλόγου  και του βετερανισμού  γενικότερα, ως στάση ζωής.

Το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει  και να συγχαρεί  τους  αθλητές και τις αθλήτριές  που συμμετείχαν στους αγώνες, οι οποίοι διεξήχθησαν  σε εξαιρετικά δυσμενείς καιρικές  συνθήκες, και  κατάφεραν να  διακριθούν  και  να προάγουν  τις αξίες  της    ΄΄δια βίου άθλησης΄΄.

Οι αθλητές κατέλαβαν τις ακόλουθες  θέσεις:

  1. Ζησόπουλος Κων/νος-110Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ-  Α45- 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  2. Λιμπίσιου Βαρβάρα- ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ-Γ45- 1η ΝΙΚΗΤΡΙΑ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ- Γ45- 1η ΝΙΚΗΤΡΙΑ

  1. Μαγγανάς Βασίλειος- ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ- Α60- 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ-Α60-1ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Καστερίδης Ευάγγελος-  5000Μ- Α60- 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  2. Γουσόπουλος Σωτήριος- ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ-Α45- 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  3. Μπαρτζιώκας Ευάγγελος-  5000Μ-Α65- 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  4. Σακκάς Νικόλαος- ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ- Α80- 1ος ΝΙΚΗΤΗΣ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ-Α80- 2ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Παπαδάτος-Φουρτούνης-Παπανικολάου-Παπαβαγγέλης- 4Χ100Μ-Α35-44- 1η ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ
  2. Παπανικολάου Θωμάς-ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ-Α45- 2ος ΝΙΚΗΤΗΣ

400Μ-Α45-6ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Παπαβαγγέλης Χρήστος- ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ-Α35- 2ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  2. Θεμελής Γεώργιος-5000Μ-Α80-2ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  3. Τουτούκης Περικλής- ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ-Α50-2ος ΝΙΚΗΤΗΣ

400Μ- Α50- 4ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Ντιντής Δαμιανός- ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ-Α45- 2ος ΝΙΚΗΤΗΣ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ-Α45-5ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Ντιντής-Ζησόπουλος-Σιμορέλης-Γουσόπουλος- 4Χ100Μ-Α45-54- 2η ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ
  2. Μπετσιμέας Αναστάσιος- ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ-Α40- 3ος ΝΙΚΗΤΗΣ
  3. Σιμορέλης Ανδρέας- 3000Μ ΒΑΔΗΝ- Α45- 3ος ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ-Α45- 7ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Γουσόπουλος Σωτήριος- 200Μ-Α45-5ος ΝΙΚΗΤΗΣ

100Μ- Α45- 8ος ΝΙΚΗΤΗΣ

  1. Παπαδάτος Βασίλειος- 100Μ-Α40-6ος ΝΙΚΗΤΗΣ

200Μ-Α40-7ος ΝΙΚΗΤΗΣ