Α ΕΠΣΤ Καλύβια-ΑΕΤ(Ερασιτεχνική ΑΟΤ) 1-3 (φωτό)

Σημαντικό διπλό για την ομάδα της ΑΕΤ/ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΟΤ, επί της αξιόμαχης ομάδας των Καλυβίων με σκορ 1-3 για το πρωτάθλημα της Α ερασιτεχνικής. Οι  φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο, παρακολούθησαν ένα ωραίο παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί. Στην επανάληψη οι παίκτες του Παναγιώτη Γκένα ανέβασαν στροφές και έφτασαν έτσι στην τελική επικράτηση.

Οι παίκτες του Χρήστου Πράπα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο πρώτο λεπτό έχασαν καλή ευκαιρία, ο Οικονόμου έκανε σέντρα, ο Μήτσιος δεν συγκράτησε την μπάλα, αλλά η άμυνα έδιωξε μακριά. Στο 5΄φάουλ του Αλεξίου η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γιώτα. Στο 10΄ οι φιλοξενούμενοι , άνοιξαν το σκορ. Ο Πούλιος έξυπνα με ψηλή μπαλιά πέρασε την μπάλα πίσω από την πλάτη της άμυνας και ο Κογιάννης βρέθηκε μόνος με την αντίπαλο τερματοφύλακα, πλάσαρε πάνω από τον Γιώτα για το 0-1.

Στο 17΄ τα Καλύβια κέρδισαν πέναλτι, με τον Μπέγκο να ανατρέπει τον δραστήριο Οικονόμου. Ο Καρανίκας εύστοχα το 1-1. Στο 38΄ο Δρόσος έκανε το δυνατό σουτ ο Γιώτας με υπερένταση έβγαλε σε κόρνερ.

Στο 63΄ ο Τσαρούχας μεγάλη ευκαιρία να πετύχει γκολ, αλλά την κεφαλιά απέκρουσε ο Γιώτας. Στο 67΄ο Αλεξίου με κεφαλιά πέτυχε το 1-2.

Στο 70΄οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν το ματς, από λάθος της άμυνας. Ο Βαρμπομπίτης γύρισε απρόσεκτα την μπάλα στον τερματοφύλακα, ο Τσαρούχας που ήταν κοντά στην «φάση» έκλεψε την μπάλα και σε άδειο τέρμα έκανε το 1-3. Στο 82΄ ο Αλεξίου ωραία κάθετη μπαλιά ο Τσαρούχας τετ α τετ με τον Γιώτα πλάσαρε πάνω από το δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Μ. ΚΑΛΥΒΙΑ ( Χ. Πράπας):Γιώτας,Καραλής( 30΄Πατρίκαλος- λ.τρ. 85΄Μπαζαγόρας), Κάβουρας, Βαρμπομπίτης, Μαγουλιώτης, Μακρής, Τσιώλης, Πατρίκαλος Γ( 70΄Αβραμόπουλος), Οικονόμου, Καρανίκας, Κοτρώτσιος ( 78΄Κάβρας).

ΑΕΤ/ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΑΟΤ (Π.Γκένας): Μήτσιος, Πούλιος, Σκαρλέας, Μπένγκο, Τεντολούρης, Δρόσος,Τσαρούχας, Γκάτης (82΄Ζωγράφος), Κογιάννης (87΄Τζιάνης), Αλεξίου,Ζάρρας(46΄Τσιαφίτσας- λ.τρ. 52΄Νίκας).