Α ΕΠΣΤ Σαράγια-Ερασιτεχνική ΑΟΤ/ΑΕΤ 1-1

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση στο γήπεδο Σαραγίων ανάμεσα στην τοπική ομάδα  την ερασιτεχνική ΑΟΤ/ΑΕΤ. Το παιχνίδι πήγε στην δύναμη οι νεαροί προηγήθηκαν και αν και έπαιζε με δέκα παίκτες η ομάδα των Σαραγίων, για εξύβριση στον διαιτητή κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν το τέλος με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν πόντο.

Στο 12΄σουτ του Αλεξίου μάζεψε εύκολα ο Κοτσίρας.

Στο 18΄λάθος γύρισμα του Καταραχιά από τον χώρο του κέντρου προς τον τερματοφύλακα, ο Νίκας πρόλαβε την έξοδο του Κοτσίρα και με πλασεδάκι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους 0-1.

Στο 39΄φάουλ του Κοντοβουνήσιου εύκολα μπλόκαρε ο Μήτσιος μπροστά από την εστία του.

Στο 75΄υπήρξε η αποβολή παίκτη των Σαραγίων. Ο Κατσαρός αμφισβήτησε το φάουλ που υπέδειξε ο διαιτητής Γρατσάνης, ο παίκτης του «αντιμίλησε», βλέποντας έτσι την απ΄θείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο για τα υπόλοιπα 27΄λεπτά.

Στο 77΄ο Γκάτης πέρασε ωραία δύο αντιπάλους, όμως ο Κοτσίρας έπεσε στα πόδια απομακρύνοντας την μπάλα.

Στο 83΄ η άμυνα δεν μπόρεσε να διώξει μακριά την μπάλα, ο Μαράβας «είδε» τον Κεφαλά από την απέναντι πλευρά και ο υψηλόσωμος επιθετικός των γηπεδούχων με σουτ από πλάγια θέση ‘έγραψε το τελικό 1-1.

Σαράγια (Τ.Λιούλιος): Κοτσίρας, Καταραχιάς(65΄Κρίκας), Σίμος, Κατσαρός, Γαδετσάκης (73΄Τάσιος), Ανυφαντής, Κοντοβουνήσιος (62΄Τέντος), Μαράβας, Πιστάλης (62΄Καλιακούδας), Κεφαλάς, Τζέγκας.

Ερασιτεχνική ΑΟΤ/ΑΕΤ ( Π.Γκένας): Μήτσιος, Πούλιος, Σκαρλέας, Τεντολούρης, Δρόσος, Τζάρντο, Ζάρρας (90΄Σαμαράς) ,Γκάτης,Νίκας (73΄Ζωγράφος),Αλεξίου,Τζιάννης.