Γ Εθνική / Διγενής-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1

Με εντός έδρας ήττα ξεκίνησε ο Διγενής Νεοχωρίου τις υποχρεώσεις του στην Γ΄Εθνική και τον 4ο όμιλο. Η ομάδα της Οιχαλίας έχασε με 1-0 από τον Αμβρυσσέα Διστόμου. Στο πρώτο μέρος πιο κινητικός ο Διγενής είχε κάποιες καλές στιγμές, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ στην αντεπίθεση και κατόπιν οι του Διγενή δεν βρήκαν τρόπο να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.
ΤΟ 0-1

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 53΄για το 0-1. Σκόρερ ο Κωστούλας με κεφαλιά ψαράκι μετά από σέντρα του Ντος Σάντος.

Οι ευκαιρίες

Στο 6΄ ο Τσικρικάς δεν πρόλαβε την μπάλα σε καλή θέση στην περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αμβρυσσέα.
Στο 10΄ο Σκόνδρας δοκίμασε το σουτ η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
Στο 15΄ευκαιρία για το Δίστομο με σουτ του Σούκια και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από την εστία.
Στο 37΄ ο Κολοβός έδωσε πάσα στον Τσικρικά αλλά ο επιθετικός του Διγενή αστόχησε από κοντά.
Στο 40΄σουτ ο Κολοβός η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Αμβρυσσέα.
Στο 42΄ και πάλι ευκαιρία για τον Διγενή με τον Κολοβό ο οποίος έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία της ομάδας του Διστόμου.
Στο 45΄ δυνατό σουτ από τον Τζέλη και τον τερματοφύλακα του Διστόμου να αποκρούει την μπάλα.
Στο 84΄ μια σέντρα του Μακρή στην περιοχή του Διστόμου δεν βρέθηκε παίκτης του Νεοχωρίου να παρέμβει στην φάση.

Στο 90΄σουτ από τον Σκόνδρα η μπάλα έφυγε άουτ.

Διγενής Νεοχωρίου: Σταμέλος, Γκαγκαστάθης (89΄Νταής), Σαρακατσάνος, Μακρής , Γούτσιος, Νασιακόπουλος, Μπασιάκας (61΄Αμπαδιωτάκης), Σκόνδρας, Γιαννούλας, Τσικρικάς, Κολοβός (67΄Κατσαμάγκας).

Αμβρυσσέας Διστόμου: Ντεάκεφ, Μαργαρίτης, Καραγιάννης, Μεταλλινός, Στούμπος, Βαγγελή (73΄Μπότσης), Βλάχος, Χύσι, Κωστούλας (91΄Σχίζας), Σούκιας (70΄Μπαλτάς), Ντος Σάντος.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΝΠΣ Βόλος-Αστέρας Ιτέας 5-0
Θήβα-Α.Ο. Σελλάνων 1-1
Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1
Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0
Βελούχι-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1
Ρεπό Αλμυρός

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(8/10, 16.00)

Αλμυρός-Μαρτίνο
Σέλλανα-Νίκη Βόλου
Ρήγας Φεραίος-ΝΠΣ Βόλος
Φάρσαλα-Θήβα
Ολυμπιακός Β.-Νεοχώρι
Δίστομο-Ιτέα
Ρεπό Βελούχι