Γ Εθνική/ ΝΠΣ Βόλος-Διγενής 5-0

Άλλη μια βαριά εκτός έδρας ήττα για τον Διγενή Νεοχωρίου ο οποίος δεν κατάφερε να αντισταθεί στον πρωτοπόρο του 4ου ομίλου της Γ Εθνικής ΝΠΣ Βόλος και ηττήθηκε με 5-0.

Το παιχνίδι από την αρχή μετατράπηκε σε επιθετικό μονόλογο αφού μόλις στο 5′ ο Μάντζης με προβολή έκανε το 1-0 και μέσα στα επόμενα είκοσι λεπτά με δύο γκολ των Πέντα και Δερμιτζόγλου  είχε γίνει το 3-0 το οποίο και ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με σβηστές πλέον τις μηχανές και πραγματοποιώντας νωρίς και τις τέσσερις αλλαγές η ομάδα του Βόλου με ακόμα δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα, με τους Ντεντάκη και Ζέρη, έκανε το επιβλητικό 5-0  κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τον πρώτο γύρο στο πρωτάθλημα.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ζέρης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Καμπαγέρο, Ηλιόπουλος, Πίτου Γκαρσία (65′ Σαλαμούρας), Μάντζης (46′ Κυπαρίσσης), Πέντα (75′ Διμηνάς), Δεμηρτζόγλου (46′ Ντόσης).

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καρατζάς, Γκαγκαστάθης, Τζέλης (46′ Γιαννούλας), Σαρακατσάνος, Γούτσιος, Μπασιάκας, Αετόπουλος, Μακρής (70′ Ψαρράς), Αμπαδιωτάκης (46′ Κατσαμάγκας), Σκόνδρας, Μεζίνι (60′ Τσικρικάς).