Γ Εθνική Mε το Προάστιο ο Διγενής

Τον Α Ο Σελλάνων Προαστίου υποδέχεται την Κυριακή 4/3 στις 15.00 ο Διγενής Νεοχωρίου για την 22η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής.
Διαιτητές ορίστηκαν οι : Πάνος(Ηπείρου)-Πράχαλης(Κοζάνης)-Τέγος(Γρεβενών).
Μένουν πέντε αγωνιστικές για την λήξη του πρωταθλήματος . Ο Διγενής θα αποχαιρετήσει την κατηγορία και θα επιστρέψει στο τοπικό. Μπροστά έχει και τον τελικό του ερασιτεχνικού κυπέλλου. Από την άλλη η ομάδα του Προαστίου, ο Α Ο Σελλάνων έχει βαθμολογικές ελπίδες για παραμονή.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

Αμβρυσσέας-Μαρτίνο
ΝΠΣ Βόλος-Ολυμπιακός Β. (3/3)
Βελούχι-Φάρσαλα
Ιτέα-Ρήγας Φεραίος
Διγενής- Α Ο Σελλάνων
Αλμυρός-Θήβα
Ρεπό Νίκη Β.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ 55-15 53
2.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 30-11 39
3.Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΣ 26-17 33
4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 31-19 32
5.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 17-14 30
6.Α.Ο. ΘΗΒΑ 33-17 30
7.ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ 21-22 28
8.Α.Ο. ΣΕΛΛΑΝΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ 22-20 25
9.ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 17-23 25
10.ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 12-28 19
12.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 11-30 16
11.ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 18-38 15
13.ΒΕΛΟΥΧΙ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 14-53 6

  • Ο ΝΠΣ Βόλος που θα είναι ο πρωταθλητής θα δώσει αγώνες μπαράζ με τους πρωταθλητές των άλλων ομίλων. Θα ανέβουν στην φουτμπολ λιγκ οι τέσσερις από τις οκτώ πρωταθλήτριες των ομίλων της Γ Εθνικής.
  • Υποβιβάζονται στα τοπικά, οι έξι τελευταίες ομάδες.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Απόλλων Παραλιμνίου 18 13 3 2 33 9 24 42
2 Αετός Ορφανού 18 11 3 4 29 18 11 36
3 Ελπίς Σκουτάρεως 18 10 5 3 24 13 11 35
4 Καβάλα 18 10 3 5 26 15 11 33
5 Νέστος Χρυσούπολης 18 8 3 7 18 11 7 27
6 Ορφέας Ξάνθης 18 7 4 7 20 17 3 25
7 Άρης Αβάτου 18 6 7 5 16 13 3 25
8 ΑΕ Διδυμοτείχου 18 5 6 7 14 22 -8 21
9 Μέγας Αλέξ.Ξηροποτάμου 18 6 3 9 15 22 -7 21
10 Δόξα Προσκυνητών 18 4 4 10 18 29 -11 16
11 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 18 2 4 12 9 33 -24 10
12 Μέγας Αλέξ.Καρπερής 18 2 3 13 12 32 -20 9

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Άρης Παλαιοχωρίου 24 17 3 4 45 17 28 54
2 Ηρακλής 23 16 4 3 46 14 32 52
3 Αλμωπός Αριδαίας 24 11 9 4 32 17 15 42
4 Μακεδονικός 23 10 8 5 22 16 6 38
5 Εδεσσαϊκός 23 8 10 5 24 20 4 34
6 Πιερικός 24 9 6 9 22 26 -4 33
7 Αγροτικός Αστέρας 24 9 6 9 28 33 -5 33
8 ΑΟ Καρδίας 23 9 3 11 27 27 0 30
9 ΦΑΣ Νάουσα 23 8 6 9 22 26 -4 30
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 23 7 8 8 31 30 1 29
11 Κιλκισιακός 23 7 5 11 22 30 -8 26
12 Μέγας Αλεξ.Τρικάλων 24 6 7 11 21 37 -16 25
13 ΑΕ Καρίτσας 23 5 9 9 22 29 -7 24
14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 23 4 6 13 15 29 -14 18
15 Καμπανιακός 23 2 4 17 14 42 -28 10

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Τηλυκράτης 20 11 6 3 32 14 18 39
2 Ερμής Αμυνταίου 20 11 5 4 27 20 7 38
3 Μακεδονικός Φούφα 20 11 4 5 23 13 10 37
4 Νέος Αμφίλοχος 19 12 1 6 35 15 20 37
5 ΑΕ Λευκίμμης 20 10 4 6 27 21 6 34
6 Θεσπρωτός 19 7 8 4 28 15 13 29
7 Δόξα Κρανούλας 19 6 7 6 18 19 -1 25
8 ΑΕΠ Καραγιαννίων 20 6 6 8 22 29 -7 24
9 Εθνικός Φιλιππιάδας 19 6 6 7 16 20 -4 24
10 Σκουφάς Κομποτίου 19 3 9 7 12 21 -9 18
11 Πανλευκάδιος 19 2 10 7 11 19 -8 16
12 Αστέρας Παραποτάμου 19 2 5 12 13 32 -19 11
13 Καστοριά 19 2 3 14 10 36 -26 9

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Βόλος ΝΠΣ 20 17 2 1 55 15 40 53
2 Νίκη Βόλου 20 11 6 3 30 11 19 39
3 ΓΣ Αλμυρού 19 10 3 6 26 17 9 33
4 Αστέρας Ιτέας 19 9 5 5 31 19 12 32
5 ΑΟ Θήβα 19 8 6 5 33 17 16 30
6 Ολυμπιακός Βόλου 20 8 6 6 17 14 3 30
7 Αμβρυσσέας Διστόμου 20 8 4 8 21 22 -1 28
8 ΑΟ Σελλάνων 19 6 7 6 22 20 2 25
9 Ρήγας Φεραίος 19 7 4 8 17 23 -6 25
10 Διγενής Νεοχωρίου 19 5 4 10 12 28 -16 19
11 Αχιλλέας Φαρσάλων 19 4 4 11 11 30 -19 16
12 Οπούντιος Μαρτίνου 20 4 3 13 18 38 -20 15
13 ΑΠΟΚ Βελούχι 19 2 0 17 14 53 -39 6

5ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αστέρας Βλαχιώτη 17 12 4 1 37 11 26 40
2 Αστέρας Αμαλιάδας 17 11 4 2 38 13 25 37
3 Πανηλειακός 17 8 6 3 22 10 12 30
4 Παναρκαδικός 17 8 4 5 23 15 8 28
5 Καλαμάτα 17 6 10 1 18 9 9 28
6 ΠΑΟ Βάρδας 17 8 3 6 18 17 1 27
7 Τσικλητήρας 17 7 4 6 12 13 -1 21
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 17 6 2 9 18 25 -7 20
9 Αχαϊκή 17 4 7 6 14 17 -3 19
10 Ζάκυνθος 17 4 4 9 17 23 -6 16
11 Παλληξουριακός 17 2 4 11 10 39 -29 10
12 ΑΣ Λεωνίδιο 17 0 2 15 6 41 -35 2

6ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Εθνικός 16 10 3 3 25 8 17 33
2 Προοδευτική 16 9 5 2 23 7 16 32
3 Διαγόρας Ρόδου 15 8 4 3 15 5 10 28
4 Ιάλυσος Ρόδου 16 7 6 3 24 14 10 27
5 ΑΠΟ Κερατσίνι 15 8 1 6 14 13 1 25
6 ΑΣ Ρόδου 15 7 3 5 19 12 7 24
7 Ιωνικός 15 4 7 4 10 8 2 19
8 ΑΟ Λουτράκι 16 5 4 7 14 14 0 19
9 Ασπρόπυργος 16 4 6 6 9 20 -11 18
10 Πέλοπας Κιάτου 15 1 3 11 10 29 -19 6
11 ΑΟ Ζευγολατιού 15 1 0 14 2 35 -33 3

7ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Αήττητος Σπάτων 16 11 4 1 26 5 21 37
2 ΑΟ Χαλκίς 16 6 5 5 19 19 0 23
3 Πανθηραϊκός 16 5 7 4 18 13 5 22
4 ΑΕ Ερμιονίδας 16 5 7 4 19 14 5 22
5 Ερμής Κιβερίου 15 5 6 4 21 20 1 21
6 Θύελλα Ραφήνας 15 5 5 5 12 12 0 20
7 Αιολικός 15 5 5 5 13 14 -1 20
8 Παναργειακός 15 5 5 5 13 17 -4 20
9 Τριγλία Ραφήνας 15 5 3 7 15 19 -4 18
10 Διαγόρας Αγ.Παρασκευής 15 5 3 7 10 15 -5 18
11 Ταμυναϊκός 16 2 2 12 11 29 -18 8

8ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ Δ Β
1 Ηρόδοτος 16 9 5 2 24 11 13 32
2 Αιγάλεω 15 9 2 4 23 15 8 29
3 ΑΟ Παλαιόχωρας 16 6 5 5 15 13 2 23
4 Ηλυσιακός 15 5 7 3 18 11 7 22
5 Ατσαλένιος 16 5 6 5 14 17 -3 21
6 ΟΦ Ιεράπετρας 15 4 7 4 12 12 0 19
7 Φωστήρας 16 4 6 6 12 12 0 18
8 Άγιος Ιερόθεος 16 4 4 8 15 20 -5 16
9 ΑΕ Κηφισιά 15 4 5 6 17 20 -3 17
10 ΑΕ Μυλοποτάμου 15 3 6 6 13 18 -5 15
11 Ερμής Ζωνιανών 15 3 5 7 13 27 -14 11

* Ο Ερμής Ζωνιανών έχει -3 βαθμούς με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής.