Γυναικείο/ «Καταιγίδα» από γκολ Α.Ο.Τρίκαλα-Πιερίδες 9-0

Καταιγίδα από γκολ στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Β Εθνικής στο στάδιο Τρικάλων. Η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα συνέτριψε με 9-0 τις Πιερίδες Μούσες.

Τα κορίτσια του Γιώργου Λουλέ με όρεξη και πολλά τρεξίματα, δεν σταμάτησαν λεπτό, μέχρι το τελικό σφύριγμα της Λαρισαίας διαιτητή. Τα γκολ πολλά και οι χαμένες ευκαιρίες άλλες τόσες! Αντίθετα η ομάδα της Πιερίας δεν μπορούσε να κερδίσει κάτι καλό, λόγω διαφοράς  δυναμικότητας αλλά και ηλικίας.  Επιπλέον αρκετοί φίλαθλοι βρέθηκαν στις κερκίδες του σταδίου βοηθώντας τις Τρικαλινές παίκτριες. Στο 11΄ η Παναγιωτίδη με σέντρα σουτ άνοιξε το σκορ για το 1-0.Στο 16΄η Ευθυμίου σέντρα η Μπαρμπόσα κεφαλιά 2-0. Στο 25΄ σουτ της Παναγιωτίδου άουτ. Ενώ ένα λεπτό αργότερα η Ευθυμίου από καλή θέση αστόχησε. Στο 27΄η Γεραγόρη πλάσαρε την Μίσχου, η τερματοφύλακας των Πιερίδων απέκρουσε και σε δεύτερο χρόνο η ίδια παίκτρια το 3-0. Στο 30΄η Γεραγόρη και πάλι σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 34΄η Μπαρμπόσα έπαιξε το ένα δύο με την Γεραγόρη η τελευταία έδωσε στην αμαρκάριστη Παναγιωτίδη κάνοντας εύκολα το 4-0.Στο 36΄η Λάσκου με ωραία σέντρα βρήκε την Γεραγόρη και με κεφαλιά το 5-0. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, δεν άλλαξε κάτι βλέποντας και πάλι όλες τις Τρικαλινές να βρίσκονται μπροστά αλλά και την Χαρακοπούλου να ανεβαίνει σχεδόν στο κέντρο του γηπέδου! Στο 50΄η Μπαρμπόσα πάσα στην Γεραγόρη και 6-0, πετυχαίνοντας παράλληλα το χατ τρικ. Στο 60΄η Γιαννούλα με μακρινό σουτ το 7-0.Στο 80΄η Κατσιγιάννη από πλάγια θέση έπιασε το σουτ και απλά το 8-0. Στο 82΄η Λουλέ δεν μπόρεσε να σκοράρει .Και στο 84΄η Γιαννούλα το φάουλ, η Ντόκου την προβολή για το 9 – 0.

Α.Ο. Τρίκαλα 2011: Χαρακοπούλου, Μπαρμπόσα, Χύμα (46΄Βαίτση), Τομαή, Παναγιωτίδη (46΄Κατσιγιάννη), Ντόκου,  Λουλέ, Λάσκου (46΄Χατζηκυριάκου), Ευθυμίου, Γιαννούλα, Γεραγόρη.

Πιερίδες Μούσες: Μίσχου,Κορασίδου,Μενετίδου Ι,Δασκαλοπούλου (46΄Σάμαλη), Μενετίδου, Κατσιμπούρα, Γκουτζή,Κόλτση,Κερασίμου,Βούλγαρη,Γελαστοπούλου.