Ήττα στο κύπελλο ο Διγενής 2-0 από την Ιτέα

Μετά το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής, ο Διγενής Νεοχωρίου αποχαιρέτησε και το κύπελλο ερασιτεχνών, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ στην Ιτέα από τον τοπικό Αστέρα.

Με απουσίες έπαιξε η ομάδα της Οιχαλίας ενώ τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι  Αλεξίου στο 25΄ και Μαλισιόβας στο 60΄.

Διγενής: Καρατζάς, Αετόπουλος, Τζέλης (53΄Κακάλιας), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Μπασιάκας, Σκόνδρας, Μεζίνι (70΄Τασούλας), Κολοβός, Τσικρικάς.

Ο Διγενής Νοεχωρίου έκλεισε έτσι την αγωνιστική σεζόν 2017-2018 και τη νέα περίοδο θα παίξει στην Α τοπική ερασιτεχνική κατηγορία.

Για τον ίδιο όμιλο (4ο), η Νίκη Βόλου κέρδισε στην παράταση και στο 119΄ τον Α Ο Σελλάνων με 2-1.Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 στο 10΄με τον Κοντό και η Νίκη Βόλου ισοφάρισε στο 25΄με τον Καρτσαμπά και πήρε την πρόκριση με γκολ του Κραγιόπουλου στο 119΄.

Επίσης, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κέρδισε με 1-0 τον Α Ο Καλαποδίου Φθιώτιδας.