Οι καλύτεροι Θεσσαλοί αθλητές-τριες στίβου για το 2016

Μετά την ανακοίνωση  του ΣΕΓΑΣ   με τη λίστα  των  καλύτερων  αθλητών ,  ανά κατηγορία, για το  έτος 2016, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ  ανακοινώνει τους  αθλητές της Θεσσαλίας που βρίσκονται στην  οκτάδα   της λίστας,  με  τους  καλύτερους  Έλληνες Αθλητές.

Ο ιδιαίτερα μεγάλος αριθμός  των  αθλητών ( Σαράντα Επτά) της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο την δυναμική, την αξία, την παράδοση, την τεχνογνωσία , την οργάνωση  και την προσπάθεια  των αθλητών, των προπονητών, των θεσμικών παραγόντων και εν γένει των ανθρώπων  της Θεσσαλίας, που στηρίζουν  και προάγουν  το οικοδόμημα του Στίβου.

 

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄

  1. ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ ]-   [1ος στα 80μ    με  00] και [3ος  στα 150μ  με  16,93]
  2. ΚΑΤΣΙΩΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [6ος  στα 600μ   28.04 και  6ος στα 1000μ  με 2.44.97]
  3. ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ]-   [4ος στα 300μ εμπ  με  75]
  4. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 2ος στο ΥΨΟΣ  με  78]
  5. ΝΟΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ [ ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ]-   [ 4ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ  με 12.52]
  6. ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [ 7ος στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  με 48,39]

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

  1. ΓΙΟΥΒΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [3Η ΣΤΑ 600Μ  με  38.27]
  2. ΜΟΚΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [6η ΣΤΑ 1000Μ  με 3.09.43]
  3. ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ [ ΓΕ ΦΑΡΣΑΛΩΝ]- [4η στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  με 36,39]
  4. ΜΠΕΤΣΙΜΕΑ ΠΑΥΛΙΝΑ [ ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [7η στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  με 33,27]

 

 

ΠΑΙΔΕΣ

  1. ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ]-  [4ος στα 100μ  με 11,11]
  2. ΚΑΙΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [7ος στα 800μ  με 1.58.34]
  3. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ [ ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ]- [ 3ος στα 400μ εμπ ]

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

  1. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [ 2η στα 100μ  με 12,32]  και  [3η  στα 100μ.  ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ]
  2. ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [2η στα 1500μ με 4,49,77 και 1 η στα 3000μ με 10.22.84]
  3. ΜΠΙΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ [ ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ] – {1η στα 400μ εμπ με 65.45}

 

ΕΦΗΒΟΙ

  1. ΖΗΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ [ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [2ος  στα 100μ με 10.87}
  2. ΓΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ [ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ] – {5ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ  με 15.15]
  3. ΣΑΡΡΗΣ ΕΑΥΓΓΕΛΟΣ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [ 8ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με  28}

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

  1. ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΝΙΤΗ ΝΙΚΗ –ΗΛΕΑΝΑ [ ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ]- {3η στα 200μ με 24.92]
  2. ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ]-  {3η στα 1500μ  μ4 4.47.60 }
  3. ΑΘΑΝΑΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [4η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 11.90]
  4. ΓΕΛΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΦΑΝΗ [ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ] – [6η στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 11.53 και 8η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 46,08}

ΑΝΔΡΕΣ – ΝΕΟΙ

  1. ΣΚΑΡΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] –[ 1ος στα ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 20.61 και 2ος στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 58.79]                                                                                                                     *( Συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016 στο Ρίο)

 

  1. ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {5ος στα 400μ  με 48,22]
  2. ΝΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {6ος στα 400μ με 48,40] και [1ος στα 400μ εμπ με 51.65]
  3. ΜΟΥΤΣΟ ΕΝΤΙΣΟΝ – ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {2ος στα 800μ με 1.49.40 και 5ος στα 1500μ με 51.04]
  4. ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ –[ 3ος στα 800μ 1.50.16 και 2ος στα 1500μ με  42.01]
  5. ΔΟΥΙΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ] – [ 2ος στα 3000μ Φ.Ε με 9.13.46]
  6. ΤΡΕΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ [ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]- [1ος στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  με 59.89]
  7. ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 4ος στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 69,49]
  8. ΜΠΑΤΖΑΒΑΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ – [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [ 2ος στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ  με 85,95 και Πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία των  ΝΕΩΝ]
  9. ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ] – [ 7ος στα 400μ με 48.50]

ΓΥΝΑΙΚΕΣ – ΝΕΕΣ

  1. ΑΛΕΞΟΥΛΗ ΧΑΙΔΩ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ]- [ 2η στο μήκος με 6.78] *( Συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016 στο Ρίο)

 

  1. ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ [ ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ] – [ 1 η στα 10.000μ ΒΑΔΗΝ με 46.06.και 2η στα 20.000μ ΒΑΔΗΝ με  30.56]                                                             *( Συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016 στο Ρίο)

 

 

  1. ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΕΛΕΝΗ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] – [ 2η στα 800μ με 2.04.01 και 3η στα 1500μ με  25.00]
  2. ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] – [3η στα 800μ με 2.05.85 και 1η στα 1500μ με 4.10.63 και Πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία  ΝΕΩΝ]  , καθώς και [ 1η στα 5000μ  με χρόνο 17.48.93]
  3. ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [ 4η στα 3000μ  με 10.22.84]
  4. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 2η στα 5000μ με 16.35.80]
  5. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – [ 3η στα 10 .000μ ΒΑΔΗΝ  με 47.24 και 4η στα 20.000 μ ΒΑΔΗΝ με 1.36.52]
  6. ΚΟΥΤΡΟΥΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ] – [ 4η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 13.01]
  7. ΒΕΡΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [ 8η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 12.30]
  8. ΣΚΑΡΒΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 1η στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 16.75 , 2η στο ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 53,92 και 2η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 61.05]
  9. ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]- [3η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 57.81]
  10. ΠΛΕΞΙΔΑ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΝΤΑΝΙΕΛΑ [ ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] –[ 7η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 51,97]
  11. ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]- [7η στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 48,86]
  12. ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] –[ 8η στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 48.58]