Mε το δεξί η κολυμβητική ομάδα της ΑΕΤ

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για μία ακόμη χρονιά η κολυμβητική ομάδα της Α.Ε.Τρικάλων.

Με την έναρξη της νέας κολυμβητικής χρονιάς τα τμήματα της ομάδας έδωσαν το παρόν σε τρεις αγωνιστικές συναντήσεις τόσο στην αγωνιστική κατηγορία όπου κατάφεραν να πιάσουν όρια για τη συμμετοχή τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, όσο και στην προαγωνιστική κατηγορία όπου στον πρώτο αγώνα της Περιφέρειας Θεσσαλίας κατάφεραν να κατακτήσουν 29 μετάλλια βάζοντας σωστές βάσεις για τη συνέχεια.

Αναλυτικά η προαγωνιστική ομάδα της Α.Ε.Τ. συμμετείχε το Σαββατοκύριακο 19-20 Δεκεμβρίου στους αγώνες με την ονομασία «ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2015» που διεξήχθησαν στο Δημοτικό κολυμβητήριο της Καρδίτσας με τη συμμετοχή των συλλόγων της Θεσσαλίας και της Στερεάς Ελλάδος. Η Α.Ε.Τ. με μία πολυπληθή αποστολή 31 δελφινιών κατάφερε να αποσπάσει 29 μετάλλια (7 χρυσά, 6 αργυρά, 16 χάλκινα) και να αναδειχθεί για μία ακόμη φορά η κορυφαία ομάδα της πόλης μας και μία από τις καλύτερες της Περιφέρειές μας. Τόσο η άψογη τεχνική τους κατάρτιση όσο και η επίτευξη νέων ατομικών ρεκόρ άφησαν  το τεχνικό τμήμα της ομάδας ιδιαίτερα ικανοποιημένο για το ξεκίνημα των νεαρών δελφινιών. Την ομάδα στους αγώνες συνόδεψαν οι προπονητές της ομάδας Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη και Γιώργος Καραΐσκος, καθώς και οι γονείς των παιδιών.

Η αγωνιστική ομάδα της Α.Ε.Τ. συμμετείχε σε δύο συναντήσεις ορίων που έγιναν στη Λάρισα 11 Δεκεμβρίου και 9 Ιανουαρίου αντίστοιχα. Στους αγώνες αυτούς 9 αθλητές – τριες της ομάδας έπιασαν τα όρια γεγονός που τους δίνει τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στα χειμερινά και στα θερινά Πανελλαδικά Πρωταθλήματα της ομοσπονδίας. Οι αθλητές-τριες είναι οι Σπανού Βένια, Γεροβάϊου Έλενα, Κανάτα Ιφιγένεια, Κυριάκου Στεφανία, Παπαϊωάννου Βασιλική, Λιάκου Κλειώ, Στρωματά Μαριάννα, Καΐκης Μάριος και Κουτσάγιας  Ευγένιος.

Στους προαναφερθέντες αθλητές ανήκει και ο Νίκος Δρόσος, ο οποίος από την φετινή χρονιά αγωνίζεται με τα χρώματα του Ολυμπιακού Πειραιώς, συνεχίζει όμως να προπονείται με την ομάδα της Α.Ε.Τ. και οι φετινοί του χρόνοι είναι στους κορυφαίους της κατηγορίας του.

Για πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα : Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη 6937405710, Γιώργος Καραΐσκος 6977247046 και Σοφία Ξάνθη 6972603585

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προαγωνιστικής κατηγορίας:

 

12 ΕΤΩΝ

 

ΔΡΟΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1ος 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

1ος 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

1ος 200m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΚΟΥΤΣΑΓΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2ος 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

2ος 100m  ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

3ος 100m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 

2η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

2η 200m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΤΖΙΑΝΤΖΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3ος 50m  ΥΠΤΙΟ

3ος 100m ΥΠΤΙΟ

3ος 200m ΥΠΤΙΟ

 

ΜΠΑΜΠΑΝΑΡΑ ΕΛΠΙΔΑ

3η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

4η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΙΑ ΙΩΑΝΝΑ

4η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

9η 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

11ΕΤΩΝ

 

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛΕΝΑ

1η 50m   ΥΠΤΙΟ

1η 100m ΥΠΤΙΟ

2η 200m ΥΠΤΙΟ

 

ΚΑΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1η 50m  ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

4η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

6η  50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΟΥΓΛΑ ΧΡΥΣΑ

3η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

3η 200m ΠΡΟΣΘΙΟ

5η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΝΤΑΣΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

3η  50m    ΥΠΤΙΟ

4η  100m  ΥΠΤΙΟ

13η 50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4ος  50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

6ος 100m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΧΑΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

6η  50m   ΥΠΤΙΟ

15η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

7η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

9η 50m   ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΤΟΖΑΡΟΥ ΕΛΕΝΗ

7η  50m  ΥΠΤΙΟ

12η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

10 ΕΤΩΝ

 

ΠΕΤΤΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 

2η 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

3η 100m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΜΠΟΥΓΛΑ ΝΑΤΑΛΙΑ

4η 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

6η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΝΤΟΝΤΗ ΜΑΡΙΑ ΛΟΥΙΖΑ  

5η 50m ΥΠΤΙΟ

9η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΚΥΡΙΤΣΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

6η 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΚΡΑΛΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

10η 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΒΑΚΟΥΦΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ  

20η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

9 ΕΤΩΝ

 

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

3ος 50m ΥΠΤΙΟ

6ος 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

4ος 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

6ος 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΛΙΑΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

6ος 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

8ος 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΦΟΥΤΣΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6ος 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

10ος 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΧΑΨΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

6η 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

12η 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

 

ΛΑΝΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  

7ος 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

7ος 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

8η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

12η 50m ΥΠΤΙΟ

 

ΚΑΨΑΛΗ ΕΛΕΩΝΟΡΑ ΗΛΕΚΤΡΑ

10η 50m ΥΠΤΙΟ

20η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

11η 50m ΥΠΤΙΟ

19η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΤΟΖΑΡΟΣ ΘΕΟΛΟΓΗΣ

12ος 50m ΥΠΤΙΟ

15ος 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΤΣΙΤΣΟΥΛΑ ΕΥΑ

16η 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

 

 

1η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Κορίτσια 11 ετών

ΝΤΑΣΚΑ Δ. – ΜΠΟΥΓΛΑ ΧΡ. – ΚΑΛΛΟΥ ΑΙΚ. – ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Κορίτσια 10 ετών

ΜΠΟΥΓΛΑ ΝΑΤ. – ΚΥΡΙΤΣΗ ΒΑΣ. – ΠΕΤΤΑ ΚΛ. – ΝΤΟΝΤΗ ΜΑΡ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Κορίτσια 9 ετών

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘ. – ΚΑΨΑΛΗ ΕΛ. – ΧΑΨΑ ΔΕΣ. – ΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ  Αγόρια 9 ετών

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ. – ΛΙΑΚΟΣ ΑΘ. – ΦΟΥΤΣΙΤΖΗΣ ΝΙΚ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Κορίτσια 11 ετών

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛ. – ΜΠΟΥΓΛΑ ΧΡ. – ΜΠΙΑ ΔΗΜ. – ΤΟΖΑΡΟΥ ΕΛ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Κορίτσια 9 ετών

ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘ. – ΚΑΨΑΛΗ ΕΛ. – ΧΑΨΑ ΔΕΣ. – ΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡ.

 

3η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Αγόρια 9 ετών

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. – ΤΖΟΥΡΤΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜ. – ΛΙΑΚΟΣ ΑΘ. – ΛΑΝΑΡΑΣ ΚΩΝ.

 

4η ΘΕΣΗ: 4 Χ 50 m ΕΛΕΥΘΕΡΟ Κορίτσια 10 ετών

ΜΠΟΥΓΛΑ ΝΑΤ. – ΠΕΤΤΑ ΚΛ. – ΝΤΟΝΤΗ ΜΑΡ. – ΒΑΚΟΥΦΤΣΗ ΧΡ.