Μετάλλια Τρικαλινών στο Πανελλήνιο κλειστού στίβου

Επιτυχίες για τον Τρικαλινό στίβο από την πρώτη μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος κλειστού στίβου στο ΣΕΦ.

Στα 60 μέτρα ο έφηβος Κώστας Ζήκος της ΓΕΑ Τρικάκων βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ με 6.76, στην πρώτη του κούρσα κάτω από τα 6.80 και πήρε το ασημένιο μετάλλιο.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Κώστας Νάκος του Γ.Σ. Τρικάλων με 49.50 στα 400 μέτρα. Στο ίδιο αγώνισμα πέμπτος ο Σουλιώτης και έβδομος ο Λαγός επίσης του ΓΣΤ.

Χάλκινο και ο Άγγελος Ρούσσος της ΓΕΑ Τρικάλων στο μήκος .

Στην σφαιροβολία ο αθλητής του Γ.Σ. Τρικάλων Νίκος Σκαρβέλης πήρε το ασημένιο.

Στα 1500 η Μαρία Καπετάνη της ΓΕΑΤ ήταν έβδομη.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ανδρες
Υψος 
1.Γιωρ Τεσσαρομάτης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 2.12μ.
2.Δημ Πατραμάνης (ΟΦΗ) 2.08μ.
3.Αντ Μέρλος (Ποσειδων Λουτρακίου) 2μ.
4.Βασ Βασιλακάκος (Φωκιανός Καρδ) 1.95μ.
5.Λεων Σιδηροπουλος (ΣΚΑ Δράμας) 1.95μ.
6.Γιαν Θεοδώρου (ΑΟ Φιλοθέης) 1.85μ.
7.Κων Γκορίλας (ΓΣ Γλύφαδας) 1.80μ.
1.500μ 
1.Ανδρ Δημητράκης (Παναξιακός) 3:47.48
2.Θεοφ Μιχαηλάς (ΓΣ Κηφισιάς) 3:53.12
3.Γιωρ Βλαχάκης (Αο Π Φαλήρου) 4:01.10
4.Βαλ Δημητρακοπουλος ((Νίκη Βύρωνα) 4:07.90
5.Σπ Ιατρόπουλος (ΑΣ Αθηνόδωρος) 4:08.93
6.Κων Μονοκρούσος (Νίκη Βύρωνα) 4:09.06
7.Γιωρ Μούκας (ΓΑΣ Χολαργού) 4:09.80
8.Αντ Πανταζόπουλος (ΑΟ Λασιθίου) 4:10.29
Μήκος
1.Αναστ Γαλαζούλας (Ελ Βενιζέλος) 7.67μ.
2.Μιλτ Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών) 7.65μ.
3.Αγγ Ρούσσος (ΓΕΑ Τρικάλων) 7.61μ.
4.Μιχ Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ) 7.53μ.
5.Γιωρ Τσάκωνας (ΑΕ Μεσογείων) 7.34μ.
6.Μαρκ Συρίγος (ΓΣ Κηφισιάς) 7.29μ.
7.Αντ Στυλιανίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.27μ.
8.Νικ Καψής (ΑΕΚ) 7.15μ.
400μ
1.Κων Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 49.20
1.Γιαν Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς) 49.20
3.Κων Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 49.40
4.Δημ Γράβαλος (Ελ Βενιζέλος) 49.44
5.Ευτυχ Σουλιώτης (ΓΣ Τρικάλων) 49.68
6.Θεοδ Θεοδώρου (ΓΣ Ηλιούπολης) 50.11
7.Χαρ Λαγός (ΓΣ Τρικάλων) 50.35
8.Γιωρ Θάνος (ΑΠΟΕΛ) 50.52
60μ
1.Παν Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 6.71
2.Κων Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 6.76
2.Παν Ανδρεαδης (Πανιώνιος) 6.76
4.Αναστ Δαμίρης (ΓΑΣ Χολαργού) 6.96
5.Σωτ Γκαραγκούνης (ΟΦΚΑ Οδυσσεας) 6.97
6.Γιανν Βοσκόπουλος (Πανιώνιος) 7.01
7.Γιαν Νυφαντόπουλος (Ελ Βενιζέλος) 7.02
8.Χρ Καλαμάρας (Ελ Βενιζελος) 7.03
Σφαιροβολία 
1.Μιχ Σταματόγιαννης (ΓΣ Πίνδαρος) 20.22μ.
2.Νικ Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων) 19.12μ.
3.Φράνσι Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) 18.36μ.
4.Οδυσ Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) 18.30 Π.Ρ.Ε.
5.Κυρ Ζώτος (ΓΣ Μανδρών) 18.10μ.
6.Παν Ακτύπης (Παναξιακός) 17.13μ.
7.Παν Μπαχαρίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 16.88μ.
8.Κων Χατζημιχα΄ξλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 16.02μ.
5.000μ βάδην 
1.Αλεξ Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 19:12.98
2.Ζαχ Τσαμουδάκης (Φωκιανός Καρδίτσας) 19:40.37
3.Γιανν Βαΐτσης (ΓΑΣ Ιλισός) 20:24.67
4.Κων Ντεντόπουλος (Ολυμπιάς Πάτρας) 20:34.01
5.Δημ Τσόρδιας (Ολυμπιάς Πάτρας) 21:18.47
6.Σάββας Κραβαριώτης (Ολυμπιάς Πάτρας0 21:42.68
7.Γιωρ Τζατζιμάκης (Ελ Βενιζέλος) 22:00.75
8.Θεμ Τσαρουχάς (ΓΣ Πίνδαρος) 22.27.71
Γυναίκες 
Επί κοντώ
1.Ελεν Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 4.10μ.
1.Στελα Ηρώ Λεδάκη (Ελ Βενιζέλος) 4.10μ.
3.Κατ Βαγενά (ΓΣ Κηφισιάς) 4μ.
4.Αριαδνη Αδαμοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης) 3.90μ.
5.Χριστ Καλογεροπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 3.90μ.
6.Μαρ Αριστοτέλους (ΑΟ Φιλοθέης) 3.80μ.
7.Γαβρ Μανίκη (Πανιώνιος) 3.45μ.
7.Μαρ Τριχοπούλου (ΓΣ Σέρρες 93) 3.45μ.
1.500μ
1.Ανθη Κοραΐνη-Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.29.48
2.Ελ Λευκοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.40.84
3.Κατ Δόβρου (ΑΟ Κύδων) 4.43.44
4.Ζωή Ανδρικοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης) 4.43.52
5.Στεφ Λεοντιάδου (ΑΟ Δρομέας Αμ) 4.48.27
6.Σταυρ Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 4.51.29
7.Μαρ Καπετάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 4.54.01
8.Κατ Κούτλη (ΑΕ Μεσογείων) 4.54.13
400μ
1.Ανδρ Φέρρα (ΟΣΦΠ) 54.01
2.Αννα Βασιλείου (ΓΕ Ηρακλείου) 55.59
3.Ιρις Γεράση (Νεάπολη Χαλκ) 55.94
4.Αννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) 56.28
5.Ελπ-Ιωαν Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας) 56.85
6.Ειρ Γεωργαλά (Παναξιακός) 57.41
7.Ολυμπ Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 58.51
8.Αρτ Αναστασίου (Σχ Μωραΐτη) 59.33
60μ 
1.Μαρ Μπελιμπασάκη (Παναξιακός) 7.30
2.Γρηγ Κεραμιά (ΑΟ Βάρης) 7.33
3.Ραφ Σπανουδάκη-Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης) 7.35
4.Παν Βενιέρη (Πανιώνιος) 7.47
5.Κατ Δαλάκα (ΓΣ Νεάπολης Χ) 7.50
6.Κατ Σαρρή (Ελ Βενιζέλος) 7.63
7.Δημ Κυριακίδου (ΟΣΦΠ) 7.67
8.Λιντια Στούπελ (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.69
3.000μ βάδην
1.Παν Τσινοπούλου (Βέλος Π Φαληρού) 13:14.90
2.Αθ Βαΐτση (ΓΑΣ Ιλισός) 14:33.87
3.Αναστ Μπανιά (ΠΑΟ Θέρσιππος) 14:42.36
4.Σοφ Αλικανιώτη (Ολυμπιάς Πάτρας) 14:59.41
5.Ευσταθ Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισός) 15:00.66
6.Ολγα φιάσκα (ΑΣ Αθλοκίνηση) 15:03.12
7.Ευσταθ Σαλμά (ΑΓΣ Ανατολή) 15:22.17
8.Νικ Ανδρεοπούλου (Ολυμπιάς Πάτρας) 15:31.85
Μήκος
1.Χάιδω Αλεξούλη (ΑΣ Πελασγός) 6.46μ.
2.Ευθ Κολοκυθά (Ελ Βενιζέλος) 6.21μ.
3.Ανδρ Γράβαλου (ΑΕΚ) 6.05μ.
4.Ελ Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών) 5.97μ.
5.Μάρθα Χαλκιαδάκη (ΓΣ Κηφισιάς) 5.95μ.
6.Οξάνα Κορένεβα (ΓΣ Κηφισιάς) 5.80μ.
7.Χριστ Κωστώ (Πανιώνιος) 5.71μ.
8.Ιωαν Ιωάννου (ΓΕ Νάουσας) 5.49μ.