Νίκησε ΑΟΧ Κισσαμικό και διαιτησία ο ΑΟΤ 2-1

Σε ένα ματς με προκλητική διαιτησία από τον Φωτιάδη (Σερρών) και τον έναν βοηθό Κωτούλα (Κιλκίς), ο Α Ο Τρίκαλα παίζοντας με 10 παίκτες από το 32΄ καθώς αποβλήθηκε για αναίτιο λόγο ο Μάκος με δεύτερη κίτρινη, έπαιξε ψυχωμένα και κέρδισε τον ΑΟΧ Κισσαμικό και τους διαιτητές με σκορ 2-1.

Ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών ο Φωτιάδης σε όλο το ματς και  ήταν ένα κάκιστος διαιτητής σε έναν αγώνα με δύο σχετικά αδιάφορες βαθμολογικά ομάδες, εκτός αν υπάρχει κάτι για 4η και 5η θέση στο πρωτάθλημα και δεν το γνωρίζουμε. Εκτός από την άδικη αποβολή του Μάκου (οι του ΑΟΤ ισχυρίζονται ότι ο διαιτητής εξύβρισε τον Μάκο και τον προκάλεσε) δεν δόθηκαν και αρκετά σφυρίγματα υπερ της Τρικαλινής ομάδας ενώ δόθηκαν και ανάποδες παραβάσεις. Ενώ κρατήθηκαν πέντε λεπτά καθυστέρηση. Επίσης αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις και ο προπονητής του ΑΟΤ Θωμάς Γράφας ο οποίος ζήτησε να μάθει αν έληξε ο αγώνας.

Να δούμε τι θα αναφέρει ο παρατηρητής γι΄ αυτόν τον διαιτητή που ήταν σήμερα στα Τρίκαλα.

Πέρα απ΄αυτό, οι παίκτες των Τρικάλων  ήταν ανώτεροι του αντιπάλου για ένα ημίχρονο και αν δεν υπήρχε η αποβολή θα κέρδιζαν  άνετα. Αναγκάστηκαν για  πάνω από 60΄λεπτά να παίξουν με παίκτη λιγότερο και μοιραία στην επανάληψη έπαιξαν άμυνα . Προηγήθηκαν, ισοφαρίστηκαν αλλά κατάφεραν και  πήραν τη νίκη με ένα αυτογκόλ.

Τακτικά πάρα πολύ καλή η ομάδα των Τρικάλων αναγκάστηκε να αλλάξει πλάνα με την άδικη αποβολή.

Αποβλήθηκε στο 94΄ ο Σεληνιωτάκης του ΑΟΧ Κισσαμικού κάτι που επεδίωξε παίρνοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 11΄το 1-0. Ο Χιντζίδης σέντραρε από δεξιά και ο Πάνος με γυριστή κεφαλιά πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου σκοράροντας.

Στο 52΄το 1-1. Ο Λέο ξέφυγε από τους αμυντικούς και τον Βέρτζο και πλάσαρε εύστοχα τον Γιδόπουλο.

Στο 84΄το 2-1. Εκπληκτική ντρίπλα του Τόμιτς στην πλάγια γραμμή μπήκε από δεξιά σέντραρε και ο Ζιούλης στην προσπάθεια να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΕΔΩ

ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

5΄Σουτ ο Τσίπρας στα πόδια αμυντικών η μπάλα και έξω.

17΄Σουτ ο Σαχινίδης απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

25΄Σουτ ο Σαχινίδης η μπάλα ελάχιστα έξω.

41΄Μακρινό σουτ ο Χιντζίδης απέκρουσε την  μπάλα ο Παπαδόπουλος.

45΄Φάουλ ο Γκόλιας κεφαλιά ο Σαχινίδης η μπάλα δίπλα από την εστία.

60΄Σουτ άουτ από τον Τόλι

65΄Φάουλ ο Χιντζίδης η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία

66΄Μεγάλη ευκαιρία ο Γιαννιτσάνης μόνος του στην περιοχή σούταρε ψηλά την μπάλα

69΄ Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους σουτ ο Λεμονής μπλόκαρε ο Γιδόπουλος