Πανσερραϊκός- Α Ο Τρίκαλα 2-1 στους Νέους/ Ήττα μετά από 35 αγώνες

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα Νέων για την ομάδα του Α Ο Τρίκαλα. Στο γήπεδο Χρυσού η Τρικαλινή ομάδα ηττήθηκε από τον Πανσερραϊκό με 2-1.

Πρώτο ημίχρονο μέτριο για τους Νέους Τρικάλων, καλύτερη η ομάδα στην επανάληψη , έχασε όμως το ματς πέντε λεπτά πριν από το τέλος. Στο 2΄μόλις οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βουδουρίδη. Ισοφάρισε ο ΑΟΤ στο 13΄με τον Αλεξανδρή. Και ο Πανσερραϊκός πήρε τη νίκη με γκολ του Τραπεζαντλίδη στο 85΄.
Με το παιχνίδι αυτό, ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική στον Βόρειο όμιλο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα Νέων των Τρικάλων, γνωρίζει ήττα στα τελευταία τρία χρόνια μετά από 35 αγώνες αήττητη.

Α.Ο. Τρίκαλα (Καρακούσης-Μπούτας): Βουτσελάς, Γερεντές, Νικολαρέας, Αλεξίου, Τσιμπούκας, Μανάφας, Μανώλης, Κατσαντώνης, Αλεξανδρής , Μπαρτζιώκας (67΄ Νικλητσιώτης), Παϊλας (58΄Κοντογεώργος).