Παιδικό ΑΟΤ-Πηγή(Άγιαξ Τρίκαλα) 2-3 (φωτό)

Μετά από ένα ωραίο παιχνίδι στο γήπεδο του Κηπακίου, για το παιδικό πρωτάθλημα , ο Α Ο Τρίκαλα φιλοξένησε την ομάδα της Πηγής (Άγιαξ Τρίκαλα) με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με σκορ 3-2 με ανατροπή καθώς οι παίκτες του Α Ο Τρίκαλα προηγήθηκαν με 2-0.
Από την αρχή οι παίκτες και των δύο ομάδων, είχαν όρεξη για μπάλα και το απέδειξαν με την δύναμη και το πάθος μέχρι το τελευταίο λεπτό. Και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο.
Στο 10΄ο Κοτούλας σουτ αδύναμο μπλόκαρε το Τσίπρας.
Στο 11΄ο Σχορετσανίτης από καλή θέση πλάσαρε τον τερματοφύλακα για το 1-0. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Ξαγαράς με σουτ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σφυρλίδα. Στο 28΄ο Γκουγκουστάμος από πλάγια θέση έκανε το σουτ για το 2-0. Στο 33΄λάθος έξοδος του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, ο Γεωργολιός σε κενή εστία πλασέ 2-1.
Στο 43΄ο Ξαγαράς από μακρινή απόσταση έκανε το σουτ ο Σφυρλίδας με υπερένταση έβγαλε κόρνερ. Στο 45΄ο Τσιαγκλής έκανε το ψηλοκρεμαστό ο Σφυρλίδας με εκτίναξη βρήκε την μπάλα ελάχιστα με τα ακροδάχτυλα, στην συνέχεια η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 55΄ λάθος του Τεντολούρη ο Τσουρβάκας από πλάγια συρτό σουτ 2-2. Και στο 60΄ο Ξαγαράς με φαλτσαριστό σουτ το τελικό 2-3.
Α Ο Τρίκαλα (Κνέζεβιτς): Σφυρλίδας, Μπακογιάννης, Σαλαμάϊ (58΄Μέλιος), Αϊμάτης, Τεντολούρης, Μαντάς, Τσαμανής, Τζιώρτζιος (65΄Τσόγιας), Κωτούλας (73΄Σάββας), Σχορτσιανίτης, Γκουγκουστάμος(73΄Μπακογιάννης).
Πηγή Άγιαξ Τρίκαλα (Μανούρας): Τσίπρας, Στεφόπουλος, Ευθυμιάδης, Καλλαντζής, Μηχαηλίδης, Χήρας (67΄Βλάχος), Νταλάσης, Τσιαγκλής, Μαράβας (22΄Γεωργολιός), Ξαγαράς, Τσουρβάκας.