Πλέϊ οφ ΕΣΚΑΘ/ Ήττα στο τέλος πάλι οι Ίκαροι

Μετά τον αγώνα με τη Νίκη Βόλου όπου ηττήθηκαν στη παράταση, οι Ίκαροι έχασαν και πάλι σχεδόν με τον ίδιο τρόπο αλλά στην κανονική διάρκεια από τον Γ.Σ. Βόλου στον τρίτο αγώνα για τα πλέϊ οφ ανόδου στην Γ Εθνική με σκορ 67-62.

Πολύ άσχημο το ξεκίνημα για τους Ικάρους , σκόραραν μόλις 7 πόντους στα πρώτα δέκα λεπτά και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 16 πόντων.
Ανασυντάχθηκαν οι Τρικαλινοί πίεσαν πολλές φορές σε όλο το γήπεδο και ροκάνιζαν σιγά σιγά την διαφορά. Μείωσαν στους επτά πόντους στο τέλος της δεύτερης και τρίτης περιόδου και πήραν και προβάδισμα ενός πόντου 4΄και 32΄΄ πριν από το τέλος. Μετά ο αγώνας έγινε θρίλερ.
Στο 1΄και 26΄ πριν το τέλος το σκορ ήταν 65-62, έπεφταν κορμιά με χαμένες επιθέσεις των Ικάρων αλλά και ριμπάουντ στην ρακέτα του Γ.Σ. Βόλου και απέμειναν 23΄΄ με την μπάλα στους Ικάρους.
Πήγαν στο τρίποντο, το έχασαν και έκαναν φάουλ στα 14΄΄ πριν το φινάλε. Οι γηπεδούχοι έχασαν το σουτ αλλά πήραν το ριμπάουντ και πήραν φάουλ . Eυστόχησαν στις βολές και στην τελευταία επίθεση οι Ίκαροι αστόχησαν από μακριά και έχασαν ένα ακόμη ματς στον Βόλο όπως και με τη Νίκη Βόλου στις λεπτομέρειες.Ζαρογιάννης και Καλλιάρας οι κορυφαίοι των δύο ομάδων σκοράροντας από 28 πόντους έκαστος.
Δεκάλεπτα: 23-7, 40-33, 56-49, 67-62

Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ: Κωστούλας 7, Καλογερόπουλος 5, Τσαπραΐλης 8 (1), Ζήσης, Σουλιώτης, Χρηστομάνος, Παυλόπουλος 9 (1), Τσίρος 8 (1), Σιδέρης, Κουρουπάκης, Ντάκης, Ζαρογιάννης 28

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Σδράκας): Παπανδρέου, Φούντας 6, Μέξης 6, Κολότσιος 1, Λιβιτσάνος 4, Τζάνης, Τζιάνης 4, Μπαρμπαρούσης, Αργύρης, Μπαλωμένος 5 (1), Καλλιάρας 28 (3), Νικολούσιος 8 (2)

Στο άλλο ματς: Γ.Σ. Σοφάδων-Νίκη Βόλου 59-87