Πρώτευσε ο Ζήκος στην ημερίδα της Θεσσαλονίκης

Καλές επιδόσεις σημειώθηκαν στην πρώτη ημερίδα της χρονιάς στη Θεσσαλονίκη.

Οι αγώνες έγιναν στο κλειστό των Αμπελοκήπων και το υπόγειο του Αλεξανδρείου Μελάθρου. Ο Οδυσσέας Μουζενίδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού βελτίωσε το πανελλήνιο ρεκόρ Εφήβων στη σφαιροβολία , όμως, δεν ήταν ο μόνος που ξεχώρισε. Στο ίδιο αγώνισμα στην κατηγορία των Ανδρών, ο Τάσος Λατιφλάρι έστειλε τη σφαίρα στα 17,22 μ., επίδοση που του επιτρέπει να σκέφτεται μια καλή σεζόν.
Ο Κώστας Ζήκος της ΓΕΑ Τρικάλων ήταν ο νικητής στα 60 μ. Ανδρών με 6.83 κάνοντας και ατομικό ρεκόρ,  ενώ στο επί κοντώ ο Νίκανδρος Στυλιακού ξεπέρασε τα 5,30 μέτρα. Στο ίδιο αγώνισμα, ο Παναγιώτης Λάσκαρης «νίκησε» τον πήχη στα 5,20 μέτρα. Ντεμπούτο στη σεζόν έκανε και ο Μιχάλης Μερτζανίδης, που «προσγειώθηκε» στο μήκος στα 7,55 μ., ενώ στο αντίστοιχο αγώνισμα των γυναικών η Ελένη Κουτσαλιάρη πέτυχε 5,86 μέτρα.
ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ
60 Μ. ΑΝΔΡΩΝ
ΖΗΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 98 Γ.Ε.Α.  ΤΡΙΚΑΛΩΝ 6.83
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΠΙΣΤΟΣ 83 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 7.00
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 94 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 7.01
60 Μ. ΠΑΙΔΩΝ
ΤΣΑΝΑΞΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2000 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 7.31
ΤΑΟΥΣΙΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2001 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 7.37
ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 7.40
60 Μ. ΕΜΠ.ΑΝΔΡΩΝ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΠΙΣΤΟΣ 83 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 8.08
ΧΙΝΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 94 ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣ. 8.16
ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 93 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 9.50
60 Μ. ΕΜΠ.ΕΦΗΒΩΝ
ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 98 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 8.15
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 99 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 8.61
60 Μ. ΕΜΠ.ΠΑΙΔΩΝ
ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 8.65
ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2000 ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 8.76
ΣΚΡΕΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 8.86
60 Μ. ΕΜΠ.ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 2002 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 8.72
ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2003 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 8.85
ΦΑΪΚΟΓΛΟΥ ΓΚΑΛΗΠ 2002 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 9.01
ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ
ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 95 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 2.08
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2000 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ 1.90
ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 93 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 1.75
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ
ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ 89 ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ ΚΥΠΡΟΣ 5.30
ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 92 ΑΣ ΡΗΓΑΣ 5.20
ΜΠΕΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 92 ΑΣ ΡΗΓΑΣ 4.80
ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ
ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ-ΔΕΣΠΟΤΕΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 87 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 7.55
ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 92 Γ.Ε.Α.  ΤΡΙΚΑΛΩΝ 7.34
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 97 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 7.00
ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 5.56
ΚΕΜΑΝΕΤΖΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2003 ΑΟΣ ΠΕΛΛΑ 5.51
ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΑΣ ΑΡΝΗ 5.48
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ
ΜΠΟΦΤΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 92 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 15.84
ΜΑΚΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 93 ΑΣ ΠΑΟΚ 15.00
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 98 ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 14.23
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ
ΛΑΤΙΦΛΑΡΙ ΦΡΑΝΤΣΙ 96 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 17.22
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 91 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 16.25
ΜΠΑΧΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 81 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 15.98
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΕΦΗΒΩΝ
ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 99 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 19.10
ΜΟΥΛΙΣΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 98 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 16.23
ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 98 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 14.88
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ
ΤΣΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 15.49
ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2000 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 14.01
ΜΑΤΖΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 13.93
ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
60 Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΙΤΗ ΝΙΚΗ 98 ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 7.92
ΜΠΕΚΟΥ-ΦΕΡΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ 97 «ΒΕΡΓΙΝΑ» 7.94
ΛΙΑΚΑ ΚΩΝ/ΝΑ 94 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 7.98
60 Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2000 ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 8.16
ΜΠΑΡΤΖΟΥ ΑΝΝΑ-ΕΥΔΟΞΙΑ 2000 ΑΣ ΑΡΗΣ 8.18
ΜΠΑΛΟΥΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 2000 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 8.27
60 Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ 2000 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 9.04
ΓΚΙΣΗ ΜΑΡΙΑ 95 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 9.26
ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ ΟΚΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 9.29
60 Μ. ΕΜΠ.ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ 2000 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 8.81
ΛΟΓΔΑΝΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΙΛΖΕ 2000 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 9.07
ΡΕΧΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 9.14
60 Μ. ΕΜΠ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄
ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣ. 9.36
ΚΑΜΠΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2003 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 9.57
ΜΑΝΟΥΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΘΗΝΑ 2003 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 9.70
ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ ΧΑΪΔΩ 97 ΕΛΛ.ΑΣ ΕΡΜΗΣ 1877 1.65
ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 95 ΑΣ ΠΑΟΚ 1.60
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΑΝΝΑ 2001 ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 1.55
ΚΑΜΗΛΑΡΗ ΘΩΜΑΗ 2001 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 1.55
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΚΡΑΣΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 90 ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΥΠΡΟΥ 3.60
ΤΡΙΧΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 95 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93 3.50
ΤΖΕΜΑΛΑΙ ΙΟΥΛΙΑ-ΑΝΝΑ 2001 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 3.00
ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΕΛΕΝΗ 98 ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 5.86
ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 99 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 5.60
ΚΑΣΤΑΝΑ ΟΛΓΑ 94 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 5.42
ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄
ΜΑΝΟΥΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΘΗΝΑ 2003 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 5.10
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2003 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ 5.02
ΓΚΟΓΚΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 2003 ΓΑΣ ΑΜΠΕΛ/ΠΩΝ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 4.96
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΝΑΖΙΡΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 96 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 11.68
ΝΑΤΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 97 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93 11.47
ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 99 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 10.94
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΝΤΩ 96 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 12.76
ΚΑΪΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 98 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ 12.33
ΚΑΠΝΙΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 95 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 11.72
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 2000 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 13.31
ΤΟΠΟΥΖΗ ΜΑΡΙΑ 2001 ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 10.98
ΠΑΠΑ ΚΑΛΛΙΡΟΗ 2001 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 10.63