Με ψηλά το κεφάλι στην Τούμπα ο ΑΟΤ ήττα 2-1 με πέναλτι στο 94΄

Άντεξε μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στην Τούμπα ο Α Ο Τρίκαλα , κράταγε την ισοπαλία αλλά μια φάση άτυχη στο 94΄έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ με πέναλτι. Τα Τρίκαλα αποχαιρετούν τον θεσμό του κυπέλλου με μια δυναμική εμφάνιση κόντρα στον ΠΑΟΚ και κοιτάνε πλέον αποκλειστικά το πρωτάθλημα.

Πίεσε από τη αρχή ο ΠΑΟΚ όπως ήταν αναμενόμενο, οι παίκτες του ΑΟΤ αμύνθηκαν σωστά, έτρεξαν και κράτησαν το μηδέν με τη βοήθεια και του Αποστολίδη που έβγαλε 2-3 επικίνδυνες φάσεις.
Πρώτη παρουσία στην Τρικαλινή ομάδα του Λεάντρο Πίντο μετά την επιστροφή του από την Κύπρο , ενώ έμεινε στον πάγκο ο Βέρτζος για να πάρει ανάσες καθώς αγωνίζεται συνέχεια. Δεν ξεκίνησε ούτε ο Ντακόλ αλλά ούτε και ο Μιλοσάβλιεφ.

2΄ Κόρνερ για τον ΑΟΤ, η μπάλα απομακρύνθηκε από την άμυνα του ΠΑΟΚ.
11΄ Ο Μπίσεσβαρ σέντρα, ο Πρίγιοβιτς έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
15΄ Σουτ του Τσίμιροτ, ο Αποστολίδης μπλόκαρε εύκολα.
16΄ Ακόμα ένα σουτ από τον Τσίμιροτ, με τον Αποστολίδη ξανά να μην δυσκολεύεται .
20΄ Ο Μπίσεσβαρ εκτέλεσε φάουλ συρτά ο Αποστολίδης μάζεψε την μπάλα.
26΄ Σουτ του Ζγκούρι για τον ΑΟΤ από πλάγια, η μπάλα πέρασε άουτ.
26΄ Συνδυασμός Πρίγιοβιτς-Μακ ο τελευταίος σούταρε η μπάλα άουτ.
30΄ Απέκρουσε ο Αποστολίδης την μπάλα στο σουτ του Πρίγιοβιτς.
37΄ Εντυπωσιακά απέκρουσε ο Αποστολίδης την μπάλα στο σουτ του Μπίσεσβαρ.
38΄ Ο Πρίγιοβιτς βγήκε απέναντι στον Αποστολίδη, πήγε να τον ντριπλάρει, αλλά του φεύγει το κοντρόλ και η μπάλα έφυγε άουτ.

Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να βρει διαδρόμους και τα Τρίκαλα να είναι σωστά αγωνιστικά στο γήπεδο.

71΄Σουτ δυνατό του Σάχοφ έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.
72΄Κεφαλιά ο Πρίγιοβιτς ο Αποστολίδης μεγάλη επέμβαση έστειλε την μπάλα κόρνερ.

77΄1-0. Άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ να κάβνει ατομική ενέργεια σούταρε, ο Αποστολίδης απέκρουσε και ο Πρίγιοβιτς από κοντά το γκολ.

80΄ Σέντρα ο Μπίσεσβαρ κεφαλιά ο Κουλούρης εντυπωσιακά και πάλι ο Αποστολίδης σε κόρνερ.
85΄ Ο Γροντής για τον ΑΟΤ έκανε το μακρινό σουτ η μπάλα έξω.
89΄ Ο Γροντής ξανά για τον ΑΟΤ έκανε την κεφαλιά ο Σιαμπάνης εκπληκτικά έβγαλε την φάση με την μπάλα να βρίσκει και το δοκάρι.

91΄1-1. Τρομερό πλασέ του Μιλοσάβλιεφ στο παράθυρο της εστίας του ΠΑΟΚ τα Τρίκαλα ισοφάρισαν.

94΄ 2-1. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι σε χέρι στην περιοχή του Κοτσώνη μετά από σέντρα του Μυστακίδη με τον αμυντικό του ΑΟΤ να μαζεύει το χέρι του στο σώμα. Ο Φωτιάδης έδειξε πέναλτι και ήταν τραβηγμένο. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Πρίγιοβιτς και έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Σιαμπάνης, Πούγγουρας, Κρέσπο (60΄Μυστακίδης), Μαλεζάς, Δεληγιαννίδης, Τσίμιροτ (81΄Πέλκας), Σάχοφ, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Μακ(69΄Κουλούρης) , Πρίγιοβιτς

Α Ο Τρίκαλα ( Αντωνίου): Αποστολίδης, Χιντζίδης, Λεάντρο Πίντο (73΄Βέρτζος), Κοτσώνης, Πάνος, Τσιάρας, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Τόμιτς (61΄Μιλοσάβλιεφ), Ζγκούρι (73΄Ντακόλ).

Διαιτητές: Φωτιάδης (Καστοριάς)-Παρασίου (Ημαθίας)-Κόλλιας (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Κρέσπο (ΠΑΟΚ),Τσιάρας (ΑΟΤ),