Σε κατηγορία σχεδιασμού ο Κώστας Ζήκος

Τις κατηγορίες σχεδιασμού της νέας χρονιάς επικύρωσε  η ομοσπονδία στη διάρκεια της συνεδρίασης του Διοικητικού Συμβουλίου.

Συνολικά 40 αθλητές και αθλήτριες εντάχθηκαν στην ομπρέλα της ομοσπονδίας για το νέο αγωνιστικό έτος, αριθμός μεγαλύτερος από ότι του 2017 (34).
Η απόφαση δημιουργίας μιας νέας κατηγορίας διεύρυνε ακόμη περισσότερο τη δυνατότητα ενίσχυσης αθλητών, που ξεχωρίζουν σε αγώνες εντός και εκτός συνόρων. Παράλληλα η ομοσπονδία θα έχει την ευκαιρία να σταθεί δίπλα σε έναν ακόμη – μεγάλο – αριθμό αθλητών και αθλητριών μέσα από την κατηγορία «στήριξης» και τις προεθνικές ομάδες, που θα ανακοινωθούν στο επόμενο διοικητικό συμβούλιο.
Η νέα αγωνιστική σεζόν έχει πολλές αγωνιστικές προκλήσεις και η ομοσπονδία είναι έτοιμη να στηρίξει τους αθλητές και τις αθλήτριες όλων των κατηγοριών,  με παροχές που δεν περιορίζονται μόνο στην κάλυψη των οδοιπορικών.

 

ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

α/α Ονοματεπώνυμο Αγώνισμα Επίδοση-θέση Αγώνας Προπονητής
1 Κατερίνα Στεφανίδη Επί κοντώ 4,91- 1η Παγκόσμιο Ανοικτού Μίτσελ Κρίερ
2 Μαρία Μπελιμπασάκη 200μ 22,6-1η S-L Κώστας Ηλίας
3 Βούλα Παπαχρήστου Τριπλούν 14,24-1η S-L Πομάσκι Γιώργος
4 Μίλτος Τεντόγλου Μήκος 8,30P.B 10η  Επίδοση Παγκοσμίως Πομάσκι Γιώργος
5 Κώστας Φιλιππίδης Επί κοντώ 5,75Ανοικτό  (5,85- 2η -Ε-K) 12η  Επίδοση Παγκοσμίως Κυτέας Δημήτρης
6 Γιάννης Κυριαζής Ακοντισμός (88,01 NCAA) 9η  Επίδοση Παγκοσμίως Κυριαζής Θωμάς

 

ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

α/α Ονοματεπώνυμο Αγώνισμα Κατηγορία Επίδοση-Θέση Αγώνας Προπονητής
1 Λυκούργος Τσάκωνας 200μ 2η 20,59-3η S-L Βισκαδουράκης Άρης
2 Κρίστυ

Αναγνωστοπούλου

Δισκοβολία 2η 59,28-3η S-L Δόνδωρος Γιάννης
3 Οδυσσέας Μουζενίδης Σφαιροβολία 2η 20,67-3η U-20 Μποτσκαριώβ Γιώργος
4 Κωνσταντίνα Ρωμαίου Τριπλούν 2η 13,25 ΑΝ Δεύτερη Χρονιά U.S.A
5 Εμμανουήλ Καραλής Επί κοντώ 2η 5,70 ΚΛ.

5,63 ΑΝ.

Δεύτερη Χρονιά Μεγαλοοικονόμου Βασίλης

 

 

ΤΡΙΤΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

α/α Ονοματεπώνυμο Αγώνισμα Κατηγορία Επίδοση-Θέση Αγώνας Προπονητής
1 Κώστας Δουβαλίδης 110 εμπ 3η 13,42-5η S-L Σδρόλας Μπάμπης
2 Ελισάβετ Πεσιρίδου 100 εμπ 3η 13,12-4η S-L Σιώμου Ιωάννα
3 Σοφία Υφαντίδου Ακοντισμός 3η 58,21-5η S-L Μηνάς Κυριάκος
4 ΚωνσταντίναΓιαννοπούλου 800μ 3η 2,04,60-6η S-L Παπαχρήστου Χρήστος
5 Δημήτρης Τσιάμης Τριπλούν 3η 16,55-5η S-L Σιούντρης Δημ.
6 Τατιάνα Γκούσιν Ύψος 3η 1,90-5η S-L U.S.A
7 Κώστας Μπανιώτης Ύψος 3η 2,22-4η S-L Τσούγκος  Γιώρ.
8 Νικόλας Σκαρβέλης Σφαιροβολία 3η 16,73-6η S-L USA
9 Γρηγορία Κεραμιδά 100μ 3η 11,60-6η S-L Θεμελίδου Άννα.
10 Ηλιάνα Κοροσίδου Σφύρα 3η 64,65-7η U23 Κοροσίδης Κώστας
11 Κώστας Ζήκος 4Χ100 3η 40.40 U-20 Κατσιάβας Βαγγέλης
12 Μιχάλης Παππάς 4Χ100 3η 40.40 U-20 Χήτας Κωνσταντίνος
13 Παναγιώτης Αρβανίτης 4Χ100 3η 40.40 U-20 Μπάτσος Κωνσταντίνος
14 Δημήτρης Χρυσάφης 4Χ100 3η 40.40 U-20 Χρυσάφης Γιώργος
15 Σωτήρης Γκαραγκάνης 4Χ100 3η 40.40 U-20 Κάτσικας Χρήστος
16 Παναγιώτης Ματζουρογιάννης Μήκος 3η 7,74 Δεύτερη Χρονιά Σκορδίλης Παύλος

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

α/α Ονοματεπώνυμο Αγώνισμα Κατηγορία Επίδοση-Θέση Αγώνας Προπονητής
1 Κυριάκος Ζώτος Σφαιροβολία 4η 18,43-10η U-23 Μιχελαράκης Δημήτρης
2 Σταματία Σκαρβέλη Σφαιροβολία 4η 15,94-9η U-23 USA
3 Ζαχαρίας Τσαμουδάκης 20 χλμ βάδην 4η 1,25΄,10΄΄-9η U-23 Δεληγιάννης Σάκης
4 Ελενη Πόλακ Επί κοντώ 4η 4,20-11η U-23 Καραγιάννης Μανώλης
5 Αφροδίτη Μανιού Ακοντισμός 4η 50,38-7η U-20 Κυριαζής Θωμάς
6 Θάνος Καλάκος 800μ 4η 1,48,50-7η U-20 Χάτζος Μανώλης
7 Γιώργος Κορακίδης Σφυροβολία 4η 72,52-8η U-20 Χρίστογλου Γιάννης
8 Γιώργος Τζατζιμάκης 10 χλμ βάδην 4η 45,23-8η U-20 Γκαραβέλας Ηλίας
9 Δήμητρα Γναφάκη 400εμπ. 4η   Δεύτερη Χρονιά U.S.A
10 Δέσποινα Μαλταπέ Υψος 4η   Δεύτερη Χρονιά Δαμασκηνός Δημήτρης
11 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη 20χλμ βάδην 4η 1.32.03 Όριο στον αγώνα στόχο Δεληγιάννης Θανάσης
12 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ Βάδην 4η 1.23.57 Όριο στον αγώνα στόχο Χαραμής Παναγιώτης
13 Αντώνης Μέρλος Υψος 4η 2,20 Δεύτερη χρονιά Δαμβουνέλης Γιάννης