Στάση Αγία Μονή για τον Α.Σ. Μετέωρα

Μετά από επτά σερί νίκες στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΤ. ο Α.Σ. Μετέωρα έκανε …στάση στο γήπεδο της Αγίας Μονής καθώς ο γηπεδούχος Άρης του έβαλε φρένο και το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

Από την αρχή του ματς, οι δύο ομάδες έδειξαν τις προθέσεις  τους, οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά «έτρεξαν» σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που προσπάθησαν να αμυνθούν.

Στο 17΄όμως, οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ σε καλό σημείο, ο Καραϊσκος ανέλαβε την εκτέλεση, ο Λαφαζάνης έκανε άστοχη έξοδο και ο Νταλούκας εκμεταλλεύτηκε το λάθος και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το 1-0. Στη συνέχεια και πάλι  τα Μετέωρα πίεσαν ψηλά και στο 33΄υπήρξε διαμαρτυρία για χέρι, με τον διαιτητή του αγώνα να δείχνει την συνέχεια του ματς. Ένα λεπτό αργότερα, ο Αυγέρος από καλή θέση έκανε το σουτ άουτ. Στο 42΄ο Παπαγεωργόπουλος με φάουλ έστειλε την μπάλα ψηλά από τα δοκάρια του Αναστασόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στα πρώτα λεπτά ο Παπαναστασίου από κοντά, «έπιασε» την κεφαλιά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 78΄ο Γεωργάκης από την δεξιά  πλευρά έβγαλε την σέντρα και ο Τσιαντούλας με δυνατή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό  1-1.

Άρης Αγίας Μονής: Αναστασόπουλος, Μακρής, Κύρου (88΄Κακούσιος), Λάλος, Στάμος (81΄Τζερεμές), Πισκόιας, Νταλούκας, Ράπτης (65΄Ζήκος), Καραϊσκος, Κούκλας, Λέφας (77΄Ντούφας).

Α Σ Μετέωρα:   Λαφαζάνης, Φορτούνης, Λίτσιος, Παπαγεωργόπουλος (63΄Σακελαρίδης), Γεωργάκης, Τσιαντούλας, Χριστοδουλόπουλος, Πολυζόπουλος, Μόκας (59΄Νταλούκας), Αυγέρος, Παπαναστασίου.