Στον 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής οι Νέες Τρικάλων-Το πρόγραμμα

Διενεργήθηκε στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας στο πάρκο Γουδή η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος για το σύνολο των ομίλων του πρωταθλήματος Γυναικών Γ’ Εθνικής Κατηγορίας περιόδου 2017-2018.
Οι Νέες Τρικάλων οι οποίες είναι θυγατρική της γυναικείας ομάδας των Τρικάλων , τοποθετήθηκαν στον 2ο όμιλο.
Μετά την οριστική βαθμολογική κατάταξη των ομάδων, θα προβιβασθούν στη Β΄
Κατηγορία, για τη ποδοσφαιρική περίοδο 2018-2019, οι ομάδες οι οποίες θα
καταλάβουν τη πρώτη θέση κάθε Ομίλου (Πρωταθλητές), σύνολο εννέα (9) ομάδες.
Για την ανακήρυξη των πρωταθλητών του τρίτου (3ου), όγδοου (8ο) και ενάτου (9
ου)Ομίλου, θα ακολουθηθεί για κάθε Όμιλο η παρακάτω διαδικασία αγώνων κατάταξης
(play off):
α) η ομάδα που θα καταλάβει τη πρώτη (1η) θέση θα αγωνισθεί στην έδρα της, με την
ομάδα που θα καταλάβει τη τρίτη (3η ) θέση – (Αγώνας Νο1)
β) η ομάδα που θα καταλάβει τη δεύτερη (2η) θέση, θα αγωνισθεί στην έδρα της με
την ομάδα που θα καταλάβει την τέταρτη (4η) θέση – (Αγώνας Νο2)
γ) οι νικητές των δύο αγώνων (Νο1 και Νο2), θα αγωνισθούν σε ένα απλό αγώνα
κατάταξης (με εφαρμογή, σε περίπτωση μη ανάδειξης νικητή, του Άρθρου 20 παρ. 13
του ΚΑΠ), στην έδρα του νικητή του πρώτου ζευγαριού. (Αγώνα Νο1).
Ο νικητής που θα αναδειχθεί σε κάθε Όμιλο (3ος, 8ος και 9ος) από την ανωτέρω
διαδικασία θα είναι ο πρωταθλητής του αντίστοιχου Ομίλου και θα προβιβασθεί στη
Β΄ Κατηγορία.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(12/11)

Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας-Πιερίδες Μούσες
Ασπρόμαυρες Αμαζόνες Γιαννιτσών-Καστοριά
Ρεπό Νέες Τρικάλων

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/11)

Πιερίδες Μούσες-Ασπρόμαυρες Αμαζόνες
Καστοριά-Νέες Τρικάλων
Ρεπό Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/12)

Ασπρόμαυρες Αμαζόνες-Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας
Νέες Τρικάλων-Πιερίδες Μούσες
Ρεπό Καστοριά

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(14/1)

Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας-Νέες Τρικάλων
Πιερίδες Μούσες-Καστοριά
Ρεπό Ασπρόμαυρες Αμαζόνες

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/1)

Καστοριά-Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας
Νέες Τρικάλων-Ασπρόμαυρες Αμαζόνες
Ρεπό Πιερίδες Μούσες

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/2)

Πιερίδες Μούσες-Ασπρόμαυρες Αμαζόνες
Καστοριά-Ασπρόμαυρες Αμαζόνες
Ρεπό Νέες Τρικάλων

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/3)

Ασπρόμαυρες Αμαζόνες-Πιερίδες Μούσες
Νέες Τρικάλων-Καστοριά
Ρεπό Ασπρόμαυρες Αμαζόνες

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/3)

Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας-Ασπρόμαυρες Αμαζόνες
Πιερίδες Μούσες-Νέες Τρικάλων
Ρεπό Καστοριά

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1/4)

Νέες Τρικάλων-Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας
Καστοριά-Πιερίδες Μούσες
Ρεπό Ασπρόμαυρες Αμαζόνες

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22/4)

Ολυμπιώτισσες Ελασσόνας-Καστοριά
Ασπρόμαυρες Αμαζόνες-Νέες Τρικάλων
Ρεπό Πιερίδες Μούσες