Τρίκαλα-Πανσερραϊκή 2-0 στις γυναίκες

Για το πρωτάθλημα της Β εθνικής γυναικών, ο ΑΟ Τρίκαλα πέρασε  και το εμπόδιο της Πανσερραϊκής, με σκορ   2-0. Το παιχνίδι  ήταν ιδιαίτερα δυνατό με    πολλές  μονομαχίες, αλλά και λάθη εκατέρωθεν.  Η ομάδα των Τρικάλων είναι πάντα πρώτη έχει εξασφαλίσει την άνοδο στην Α Εθνική και σχεδιάζει από τώρα την συμμετοχή στην μεγάλη κατηγορία.

Στ ο 8΄η Λάσκου από καλή θέση έκανε το σουτ εύκολα η Χατζηχαρίστου.

Στο 24΄φάουλ της Ντόκου η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 34΄τα κορίτσια του Γιώργου Λουλέ άνοιξαν το σκορ. Η Λάσκου έβγαλε τη σέντρα και η Μπαρμπόσα  με σουτ από κοντά το 1-0.

Από εκεί και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου  το παιχνίδι ήταν φλύαρο χωρίς  κάτι τα αξιοσημείωτο. Με την έναρξη της επανάληψης, πέρασε ώρα μέχρι να δούμε την πρώτη καλή φάση. Στο 63΄ φάουλ της Λάσκου απομάκρυνε δύσκολα η τερματοφύλακας της Πανσερραικής. Στο 79΄η Ντόκου εκτέλεσε ωραία το φάουλ και η Γεραγόρη από την μικρή περιοχή με ωραία καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 2-0.

ΑΟΤ : Χαρακοπούλου, Ευθυμίου, Λάσκου (83΄Χατζηκυριάκου), Ντόκου, Χύμα, Λουλέ, Παναγιωτίδη, Τομαή (77΄Τζιώρα), Μπαρμπόσα, Γεραγόρη, Ευθυμίου(58΄Βαίτση).

Πανσερραϊκή : Χατζηχαρίστου, Νικολαϊδου, Τσιμπίρη, Κυριαζή, Διμηνίδου, Μπιζεργιανίδου, Μπεμπέ, Τζελέπη (86΄Ιακωβίδου), Πανίδου, Βάρνα,Πολιτίδου.