Με τρεις Τρικαλινούς ολοκληρώθηκε το καμπ πάλης στο Λουτράκι

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία  το καμπ προετοιμασίας της εθνικής ομάδας παίδων και κορασίδων το οποίο διοργανώθηκε στο προπονητικό κέντρο Sportcamp Loutraki, στο Λουτράκι Κορινθίας.

Το προγραμματισμένο από την Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης, οκταήμερο καμπ προετοιμασίας των εθνικών ομάδων παίδων και κορασίδων στην ελληνορωμαϊκή και ελευθέρα πάλη ξεκίνησε στις 26 Δεκεμβρίου 2016 δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων, καθώς οι εθνικές μας ομάδες προετοιμάζονται για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα παίδων και κορασίδων που θα φιλοξενηθεί τον Σεπτέμβριο στην Αθήνα.

Στο καμπ συμμετείχαν 59 αθλητές και αθλήτριες που είχαν καταλάβει την 1η και 2η θέση στα πρωταθλήματα του 2016 στις ηλικιακές κατηγορίες των παίδων/κορασίδων καθώς και των παμπαίδων Α’/παγκορασίδων Α’ και οι οποίοι/ες από 1 Ιανουαρίου παλεύουν πλέον στους παίδες/κορασίδες.

Η προετοιμασία των αθλητών υλοποιήθηκε από τους κάτωθι ομοσπονδιακούς προπονητές:

Ελληνορωμαϊκή (με αλφαβητική σειρά):

  1. ΚΑΤΣΑΡΟΣ Χρήστος,
  2. ΚΙΟΥΡΕΓΚΙΑΝ Αρτιόμ,
  3. ΚΟΛΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Αλέξης,
  4. ΠΑΓΚΑΛΙΔΗΣ Ιωάννης.

Ελευθέρα παίδων (με αλφαβητική σειρά):

  1. ΚΑΡΝΤΑΝΟΦ Αμιράν,
  2. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Χρήστος.

Ελευθέρα κορασίδων (με αλφαβητική σειρά):

  1. ΔΕΣΚΟΥΛΙΔΗΣ Παράσχος,
  2. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ Ανδρέας.

Ενώ οι εθνικές ομάδες στελεχώθηκαν από τους/τις κάτωθι:

Ελληνορωμαϊκή πάλη παίδων (με αλφαβητική σειρά):

  1. ΔΗΜΟΥ Μάριος – Α.Π.Σ. Τρικάλων,
  2. ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ Κυριάκος – Π.Α.Ο.Κ,
  3. ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ Θεοφάνης – Θησέας Περιστερίου,
  4. ΛΥΓΚΟΒΑΝΛΗΣ Σωτήριος – Π.Α.Ο.Κ,
  5. ΝΙΚΗΤΑΣ Γαβριήλ – Αρχέλαος Κατερίνης,
  6. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Δημήτριος – Κρότων Κοζάνης,
  7. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος – Τιτάν Πύργου,
  8. ΝΤΟΚΟ Νικόλαος – Τιτάν Πύργου,
  9. ΞΟΥΡΑΣ Παύλος – Π.Α.Ο.Κ,
  10. ΞΥΝΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης – Κρότων Κοζάνης,
  11. ΠΑΓΚΑΛΙΔΗΣ Ηλίας – Π.Α.Ο.Κ,
  12. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Κωνσταντίνος – Α.Π.Σ. Τρικάλων,
  13. ΠΑΡΟΤΣΙΔΗΣ Αβραάμ – Ηρακλής Ασπροπύργου,
  14. ΠΑΡΟΤΣΙΔΗΣ Αντώνιος – Ηρακλής Ασπροπύργου,
  15. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ Κωνσταντίνος – Κρότων Κοζάνης,
  16. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ Αβραάμ – Π.Α.Ο.Κ,
  17. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ Γεώργιος – Π.Α.Ο.Κ,
  18. ΤΖΑΜΠΑΣΛΗΣ Χαράλαμπος – Κρότων Κοζάνης,
  19. ΤΣΙΟΒΟΛΟΣ Απόστολος – Α.Σ. Τρικάλων,
  20. ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ Χρήστος – Ηρακλής Ασπροπύργου,
  21. ΧΡΥΣΑΚΗΣ Ιωάννης – Εθνικός Γ.Σ.

Ελευθέρα πάλη παίδων (με αλφαβητική σειρά):

  1. ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ Ματθαίος – Κερκίνη,
  2. ΑΛΕΒΙΖΟΣ Σταύρος – Άτλας Καλλιθέας,
  3. ΓΑΤΣΙΟΣ Αναστάσιος – Καλά Δένδρα,
  4. ΓΚΙΒΙΖΙΝΗΣ Δημήτριος – Μακεδόνες Ευόσμου,
  5. ΓΚΡΙΓΚΟΡΙΑΝ Ναρέκ – Δημοκρίτειο κομοτηνής,
  6. ΓΚΡΥΓΚΟΡΙΑΝ Ανάργυρος – Δημοκρίτειο Κομοτηνής,
  7. ΓΚΡΥΓΚΟΡΙΑΝ Τιράν – Δημοκρίτειο Κομοτηνής,
  8. ΗΛΙΑΔΗΣ Μιχάλης – Άτλας Καλλιθέας,
  9. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Γεώργιος – Μ. Αλέξανδρος.
  10. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Παναγιώτης – Μ. Αλέξανδρος,
  11. ΛΟΪΖΙΔΗΣ Χριστόφορος – Μ. Αλέξανδρος,
  12. ΜΑΡΤΙΔΗΣ Ιωάννης – Μ. Αλέξανδρος,
  13. ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ Ιωάννης – Καλέργειος,
  14. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ Λουκάς – Μ. Αλέξανδρος,
  15. ΜΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης – Αναγέννηση Ασπροπύργου,
  16. ΝΤΕΛΑΣ Βασίλειος – Αχιλλέας Τυρνάβου,
  17. ΝΤΟΒΚΟΠΟΛΟΒ Αντόν – Δημοκρίτειο Κομοτηνής,
  18. ΠΑΡΟΤΣΙΔΗΣ Χρήστος – Μ. Αλέξανδρος,
  19. ΠΙΛΙΔΗΣ Γεώργιος – Μ. Αλέξανδρος,
  20. ΛΟΪΖΙΔΗΣ Ιωάννης – Μ. Αλέξανδρος,
  21. ΠΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ Δημήτριος – Μ. Αλέξανδρος,
  22. ΣΕΨΙΑΡΙΔΗΣ Ματθαίος – Κερκίνη,
  23. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Μιχαήλ – Μ. Αλέξανδρος,
  24. ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ Δημήτριος – Ευρωπός.

Ελευθέρα πάλη κορασίδων (με αλφαβητική σειρά):

  1. ΑΪΝΤΑ Αχμέτ – Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων,
  2. ΓΙΑΓΚΤΖΟΓΛΟΥ Αθηνά – Δημοκρίτειο Κομοτηνής,
  3. ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗ Γεωργία – Π.Σ. Αλεξάνδρειας Ημαθίων,
  4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ Παναγιώτα – Τιτάν Πύργου,
  5. ΜΑΚΡΙΔΗ Μαρία – Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων,
  6. ΜΟΥΧΑ Δήμητρα – Ογχηστός,
  7. ΜΠΟΥΡΛΗ Κωνσταντίνα – Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων,
  8. ΝΤΑΜΟΥΤΣΙΔΟΥ Μαρία – Δημοκρίτειο Κομοτηνής,
  9. ΠΑΪΤΑΡΗ Ευαγγελία – Π.Ο.Π.,
  10. ΠΑΝΤΑΖΗ Άννα Μαρία – Π.Ο.Π.,
  11. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ Μαρία – Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων,
  12. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ Ρουμπίνη – Τιτάν Πύργου,
  13. ΧΑΦΟΥΣΙΔΟΥ Αναστασία – Πολυνίκης Ταύρου,
  14. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ Δήμητρα – Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων.

Την ημέρα των προπονητικών αγώνων παραβρέθηκε και η διεθνής διαιτητής Παυλίνα ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

palema.gr