Δεύτερη Πανελληνιονίκης η Τζέλη του ΣΟΑΤ στο ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

2e1ax_default_entry_1_20140227-100409_1

Μια μεγάλη επιτυχία για τον ΣΟΑΤ σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.Για ακόμη μία φορά η αθλήτρια του ΣΟΑΤ Κωνσταντίνα Τζέλη βρέθηκε στο βάθρο των νικητών στο Πανελλήνιο Εφηβων- Νεανίδων 2014.

Ειδικότερα,κατέκτησε το Αργυρό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που έγινε στην Χαλκίδα στις 21-22-23 Φεβρουαρίου 2014,επιτυχία σημαντική καθώς για μια ακόμη φορα βρίσκεται στο βαθρο σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.Η Τζέλη κατά την άποψη των προπονητών της θα είχε κατακτήσει το Χρυσό αλλα ενας τραυματισμός(θλάση) την στερησε αυτή την δυνατότητα.Σταμάτησε στον δευτερο γύρο του τελικού μην μπορωντας να συνεχίσει.Στην καταπληκτική πορεία της πρός τον τελικό κέρδισε και τους 4 αγώνες που έδωσε
με τεχνικο νοκ αουτ,δείχνοντας ότι είναι  καλύτερη αθλήτρια της κατηγορίας της.Φανταστική απόδοση,δείχνοντας τεράστια δίψα για την πρωτιά,αλλα η ατυχια παραμόνευε.Ομως τον αθλητή τον αναδεικνύει η διάρκεια και η αθλήτρια του ΣΟΑΤ είναι συνεχως σε βαθρα νικητών.Παρά την πίκρα της ατυχίας,το Αργυρό μετάλλιο σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα είναι εξαιρετική επιτυχία και επιβράβευση της προσπάθειας που κάνει η αθλήτρια και  δουλειά που γίνεται στον ΣΟΑΤ.
Επίσης αγωνίστηκαν για τον ΣΟΑΤ στα Τελικά του Πανελλήνιου Πρωταθληματος ο Ανδρέας Οικονόμου που κέρδισε τον πρωτο αγωνα και εχασε στον δευτερο,η Χριστίνα Γεροκώστα που πέρασε μπάι στον πρωτο,κέρδισε στον δεύτερο και έχασε στον τρίτο πρίν από τα μετάλλια και ο Γιώργος Αλεξίου που έχασε στον πρώτο αγώνα.
Τους αθλητές συνόδευσαν ο Υπευθυνος του ΣΟΑΤ Νίκος Παιταρίδης καιο Αποστόλης Παλαυρας.
Το ΔΣ συγχαίρει την Κωνσταντίνα και τους άλλους αθλητές ,και της εύχεται ακόμη μεγαλύτερες αθλητικές επιτυχίες και τις ίδιες επιδόσεις να έχει στο σχολείο και στους άλλους τομείς στη ζωή της