Τα αποτελέσματα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο στις Σκαμνιές Πηγής

2e1ax_default_entry_1_20140224-093942_1

Διεξήχθη για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στις Σκαμνιές της Πηγής Τρικάλων το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου.

Σύμμαχος στην  διοργάνωση  οι καλές καιρικές συνθήκες που βοήθησαν στην προσέλευση πλήθους κόσμου με περισσότερους από 1000 θεατές να παρακολουθούν εξαιρετικές κούρσες.   Ο Δημήτρης Τσιούνης του  ΣΚΑ ΜΕΤΕΩΡΩΝ τερμάτισε στην 32η θέση (όπως και πέρυσι )με χρόνο 34:32 , ενώ ο Σωτήρης Βαβρίτσας του Γ.Σ. Τρικάλων τερμάτισε στην 82η θέση με χρόνο 42:13. Δυναμικό παρόν έδωσαν οι σύλλογοι της πόλης μας .Συνολικά 17 αθλητές του ιστορικού  Γ.Σ. Τρικάλων τρέξανε σε όλα τα αθλήματα . Την καλύτερη επίδοση από τους αθλητές του αρχιπροπονητή  κ. Δημήτρη Σούλα πέτυχε η Αναστασία Καρακατσάνη που τερμάτισε στην 2η θέση στο αγώνισμα των 6 χιλομέτρων νέων γυναικών ,αν και ήταν άρρωστη . Η Αναστασία που ήταν το μεγάλο φαβορί τερμάτισε σε 21:16 πίσω από την Μιχαήλοβα Κωνσταντίνα του Πανελλήνιου ΓΣ.

Η ΓΕΑ Τρικάλων συμμετείχε με 4 αθλητές σε όλα τα αγωνίσματα. Την καλύτερη επίδοση πέτυχε η Δαγκλή Παγκότο Φωτεινή που τερμάτισε στα 8 χιλιόμετρα γυναικών σε 30:19.

 

10.000 μ. ΑΝΔΡΩΝ
RANK     Surname     Name     Finish     Group
1     ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     0:30:36     Α.Ε.Κ.
2     ΜΑΓΓΙΝΑΣ     ΔΗΜΟΣ     0:30:36     ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
3     ΜΕΡΟΥΣΗΣ     ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ     0:30:40     ΦΙΛΟΠΡΟΟΔΟΣ ΟΜ.ΒΡΟΝΤΑΔΩΝ

8.000 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΡΗΓΑ     ΣΟΦΙΑ     0:28:18     ΓΣ ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
2     ΔΗΜΑΚΗ     ΝΤΕΝΙΖ     0:28:29     ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ
3     ΓΑΖΕΑ     ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ     0:28:40     ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

8.000 μ. ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΠΙΤΣΩΛΗΣ     ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ     0:25:15     ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ
2     ΜΑΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ     ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ     0:25:24     ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
3     ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ     ΙΑΣΩΝ     0:25:38     ΓΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

6.000 μ. ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΜΙΧΑΗΛΟΒΑ     ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ     0:20:50     ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
2     ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ     ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     0:21:16     ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3     ΤΣΟΥΠΑΚΗ     ΕΙΡΗΝΗ     0:22:31     ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

6.000 μ. ΕΦΗΒΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΜΙΓΑΣ     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     0:19:01     ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
2     ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ     ΧΡΗΣΤΟΣ     0:19:24     ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
3     ΜΑΛΑΙ     ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     0:19:27     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4000 μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΧΡΥΣΑΕΪΔΗ     ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ     0:14:31     ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
2     ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ     ΖΩΗ-ΑΝΝΙΤΑ     0:14:58     ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
3     ΝΤΙΝΑ     ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ     0:15:10     ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

4.000 μ. ΠΑΙΔΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ     ΧΡΗΣΤΟΣ     0:12:05     ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
2     ΤΑΣΣΗΣ     ΓΕΩΡΓΙΟΣ     0:12:14     Α.Ε.Κ.
3     ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-Ρ     0:12:21     ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

3.000 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
RANK     Surname     Name     FinishTime     Group
1     ΦΙΑΣΚΑ     ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ-ΜΙΧΑΕ     0:12:20     ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
2     ΚΡΙΛΗ     ΣΟΦΙΑ     0:12:22     ΑΟ ΠΕΛΩΨ ΠΑΤΡΩΝ
3     ΜΥΣΤΑΚΙΔΟΥ     ΦΩΤΕΙΝΗ     0:12:24     ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙ

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλους τους αγώνες του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ανωμάλου Δρόμου 2014:

10.000 μ. ΑΝΔΡΩΝ

8.000 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

8.000 μ. ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

6.000 μ. ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

6.000 μ. ΕΦΗΒΩΝ

4000 μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ

4.000 μ. ΠΑΙΔΩΝ

3.000 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ