Τέσσερα γκολ και ισοπαλία 2-2 αλλά μέτρια εμφάνιση για ΑΟΤ με Πιερικό

Μετά από 8 μήνες, ο Α Ο Τρίκαλα έδωσε αγώνα στο Δημοτικό στάδιο . Αντιμετώπισε σε φιλικό ματς προετοιμασίας που ήταν το 11ο κατά σειρά τον Πιερικό με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2. Όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο η ομάδα των Τρικάλων ήταν μέτρια χωρίς διάθεση και καλό ποδόσφαιρο, ενώ στην επανάληψη βελτίωσε κάπως την εικόνα της , αλλά δεν δείχνει και πολύ σπουδαία πράγματα και γενικά προβληματίζει σαν ομάδα. Θυμίζουμε ότι πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 ξεκινά στις 7 Νοεμβρίου (αν δεν υπάρξει άλλη αναβολή) και τα Τρίκαλα καλούνται να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Παναχαϊκής σε εκτός έδρας παιχνίδι.

Ο Πιερικός προηγήθηκε στο 17΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χαρτσιά.Το πέναλτι κέρδισε ο Δεμιρτζόγλου από τον τερματοφύλακα Γκάρα.
Ενώ στο 30΄ μετά από λάθος των παικτών των Τρικάλων, οι του Πιερικού έφυγαν στην αντεπίθεση και με πλασέ ο Μπενίσκος έκανε το 0-2.
Τα Τρίκαλα αντέδρασαν γρήγορα και μετά από συνδυασμό Σταματή-Σκόνδρα , ο τελευταίος με πλασέ μείωσε το σκορ σε 1-2 στο 35΄.
Και ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Σταματή ο οποίος στο 38΄ πέρασε την μπάλα πάνω από τον Τζήμα βρισκόμενος λίγο έξω από την περιοχή του Πιερικού, σημειώνοντας ένα όμορφο γκολ.

Α Ο Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης) Γκάρας (75′ Αρμαντο), Διαμαντόπουλος (84′ Ντάνας), Πιαστόπουλος (46′ Χατζηκωνσταντίνου), Ζώγκος (75′ Λαμπίρης),  Σουλιώτης (57′ Κεχαγιάς), Ριζογιάννης (84′ Φουτσίνι), Σκόνδρας (57′ Κωστίκος),  Παπαγεωργίου (46′ Σιλβάνο), Πέλκας (75 ’ Γκοτιέ), Αλμπάνης (69′ Ζησόπουλος), Σταματής (69′ Στεφανίδης)

Πιερικός (Παπαβασιλείου) Τζήμας, Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Γιαλαμίδης, Αποστολόπουλος, Μακρής, Ίτσιος, Κριεμάντι, Μηλιώτης, Μπενίσκος, Δεμιρτζόγλου

Έπαιξαν και οι Τακίδης, Χαντζάρας, Φλορέντιουμ, Κουκοδήμος, Παπαδόπουλος, Μαυρίδης,Κυβελίδης, Κανταρτζής, Γκατζολάρι