Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ/ Η Δήμητρα κέρδισε τη Φαρκαδόνα

Στην προσπάθεια που κάνει η Φαρκαδόνα, για την αποφυγή του υποβιβασμού, δεν κατάφερε   να πάρει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην ελλειπή Δήμητρα στο γήπεδο της Μπαλκούρας. Οι φιλοξενούμενοι αν και έφεραν το ματς στα ίσα δεν κατόρθωσαν να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης η Δήμητρα ανησύχησε την Φαρκαδόνα με σουτ του Ρούκα, να μπλοκάρει εύκολα ο Σαπουνάκης. Οι φιλοξενούμενοι στο 10΄βγήκαν στην αντεπίθεση με τον ταχύτατο Γρηγορίου, ο τελευταίος με σουτ από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα ξυστά από το κάθετο δοκάρι. Στο 15΄η Δήμτρα άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή του Βουτσελά(1-0). Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι «πράσινοι» έμειναν με δέκα παίκτες, λόγο αποβολής του τερματοφύλακα Καρατζά, σε ανατροπή του Τσιούλη έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο Μιχαήλ ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ, με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι αφού πέρασε άουτ. Στο 32΄ο Μιχαήλ σε καλοζυγισμένο κόρνερ ο Αρχοντής «έπιασε» την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 37΄ και πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή ευκαιρία με σουτ του Παπαδόπουλου να διώχνει σε κόρνερ ο Τσιγάρας. Στο 55΄ο Βολιώτης στο σουτ η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι , στο 76΄ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για τη Φαρκαδόνα και στο 86΄ο Βενέτης με προβολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-1, έπειτα από διώξιμο του Σαπουνάκη.

Δήμητρα: Καρατζάς, Ρεντζιλάς,Βουτσελάς(62΄Τσέλιος),Μπαρμπαρούσης,Βενέτης,Μπανάσιος,Ζαφειρόπουλος,Καραστέργιος,Ρούκας,Ντίνος,Τσιγαρίδας(16΄Τσιγάρας). Φαρκαδόνα: Σαπουνάκης,Βολιώτης(65΄Στέφτσεφ),Σάββα,Μπαγιώτης( 55΄Καπράλος),Μαλαχτάρης,Αρχοντής,Μιχαήλ,Τιούτιος,Παπαδόπουλος,Τσιούλης,Γρηγορίου.