ΑΟ Τρίκαλα-Ηρακλής 0-0 / Τρίτη σερί ισοπαλία

Δεν κατάφερε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 2 ο ΑΟ Τρίκαλα στον 3ο του αγώνα, στο πρώτο ματς εντός έδρας , έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο. Αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Ηρακλή σε ένα παιχνίδι όπου ο ΑΟΤ δεν απείλησε ιδιαίτερα, σε αντίθεση με τον αντίπαλό του ο οποίος αν και με παίκτη λιγότερο από το 34΄ είχε πιο κλασικές ευκαιρίες.

Μέτριο πρώτο ημίχρονο χωρίς μεγάλες ευκαιρίες. Ο Ηρακλής έμεινε με παίκτη λιγότερο , αλλά τα Τρίκαλα δεν το εκμεταλλεύτηκαν στα λεπτά μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

19′ Φάουλ εκτέλεσε ο Νιάρος, ο Παρέδες πήρε κεφαλιά ο Παλαβράκης μπλόκαρε.
20΄ Ο Μασούρας για τους φιλοξενούμενους το σου , ο Σεντουριόν σε καλή θέση απέκρουσε την μπάλα.
34΄ Με 10 παίκτες μένει ο Ηρακλής, καθώς αποβλήθηκε ο Κωστούλας με 2η κίτρινη κάρτα
36΄ Ο Ριζογιάννης την προβολή η μπάλα δεν βρήκε στόχο
44′ Ο Σανδραβέλης δοκίμασε μακρινό σουτ , ο Παλαβράκης μάζεψε την μπάλα.

Ο Ηρακλής παρά το ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο είχε την ευκαιρία του αγώνα με τον Σεντουριόν να κρατά ανέπαφη την εστία των Τρικάλων τα οποία στο τελευταίο 20λεπτο πίεσαν πιο πολύ, όμως δεν είχαν την ευκαιρία να κερδίσουν το ματς.

48΄ Μια κεφαλιά του Χρούσιελ δεν ανησύχησε τον Σεντουριόν.
54΄ Σωτήρια επέμβαση του Σεντουριόν καθώς απέκρουσε το πλασέ σε τετ α τετ του Τότσκα. Ο Ηρακλής βρέθηκε πολύ κοντά στο γκολ.
60΄ Πάλι ο Σεντουριόν αποκρούει την μπάλα κόρνερ μετά το σουτ από τον Πήλιο
62΄Ο Ελευθεριάδης ένα σουτ από πλευράς Τρικάλων, η μπάλα έξω.
65΄ Τα Τρίκαλα μπροστά , ένα σουτ του Χειρίτραντα, η μπάλα κόντραρε και κόρνερ.

80΄ Ο Κουσκουνάς προ του Παλαβράκη, ο τερματοφύλακας του Ηρακλή πρόλαβε στην έξοδο και μάζεψε την μπάλα σε μια καλή στιγμή για τα Τρίκαλα.

85΄ Ευκαιρία ο ΑΟΤ με τον Μπαξεβάνο, έκανε το σουτ η μπάλα όμως έφυγε άουτ.

ΑΟ Τρίκαλα (Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν (55΄Πέλκας), Ελευθεριάδης, Νιάρος, Κουσκουνάς, Χειρίτραντας(72΄Νίζιτς)

Ηρακλής(Γεωργιάδης) Παλαβράκης, Πανάγου, Μανωλάκης, Κωστούλας, Παπαστεριανός, Πήλιος (64΄Ναπολιτάνο), Μασούρας (87΄Κάκκο), Τότσκα (64΄Τόμας), Βιτίνιο (37΄Χρούσιελ), Μπαστακός (87΄Καρτσαμπάς), Παπαστεριανός

Διαιτητές Κατσικογιάννης- Λιόντος-Διαμαντής (Ηπείρου).4ος Μελτζανίδης (Ημαθίας).

Κίτρινες κάρτες Κίτρινες κάρτες Κωστούλας (Ηρακλής), Πέλκας(ΑΟΤ), Μπαστακός (Ηρακλής), Νίζιτς(ΑΟΤ), Παπαστεριανός(Ηρακλής)
Αποβολές: Κωστούλας (Ηρακλής)