Αποκλείστηκε από το κύπελλο η Φαρκαδόνα/ Όλα τα αποτελέσματα

Αν και προσπάθησε απέναντι στην δυνατή Πύδνα Κίτρους η Φαρκαδόνα ηττήθηκε με 2-1 στο κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.
Οι φιλοξενούμενοι που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν 0-1 στο 41΄ με τον Πετρουζέλη , ισοφάρισε 1-1 ο Τσικρικάς με πέναλτι στο 50΄. Το πέναλτι κέρδισε ο Καπράλος από τον Στούμπο. Ο  Κυπαρίσσης έκανε το τελικό 1-2 στο 63΄.

Α.Ε.Φαρκαδόνας: Κεχαγιάς, Κωστακιώτης, Ιακωβάκης, Κουμπούρας, Γιώτας, Καπράλος, Γεωργιάδης, Ξάνθος, Τσικιρικάς, Ψύρας, Νάκος.

Πύδνα Κίτρους: Αλυσανδράτος, Λαζαρίδης, Καραγκούνης, Δημητρίου, Στούμπος, Πετρουζέλης, Σαβελίδης (70΄Καμπλιώνης), Δήμας, Κυπαρίσσης (75΄Τσιούνης), Χάμος, Γελαδάρης (78΄Μακράκης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-4ος ΟΜΙΛΟΣ

Φαρκαδόνα-Πύδνα 1-2

Νίκη Βόλου-Απόλλων Λάρισας 1-2

Μαρτίνο-Δόξα Μητρόπολης 3-1

Στην επόμενη φάση θα παίξουν Απόλλων Λάρισας-Μαρτίνο και ο νικητής με την Πύδνα Κίτρους.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς-Νέστος Χρυσούπολης 1-4 παρ (1-1 κ.α.)
2. Δόξα Δράμας-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 4-1
3. Oδυσσέας Αναγέννησης – Έβρος Σουφλίου 0-1
2η αγωνιστική
Δόξα Δράμας – Έβρος Σουφλίου
2ος όμιλος
1. Θύελλα Φιλώτα-Απόλλων Κρύας Βρύσης 2-3
2. ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός 2-3 παρ (2-2 κ.α.)
3. ΑΟ Σημάντρων-Εθνικός Αγιονερίου 0-3
2η αγωνιστική
Μακεδονικός – Εθνικός Αγιονερίου
3ος όμιλος
1. Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0 παρ, 0-0 κ.α.
2. ΑΕ Ποντίων-Σούλι Παραμυθιάς 0-0, 5-4 πεν
3. ΑΕ Καραγιάννιων-ΑΟ Ανατολής 0-1
2η αγωνιστική
ΑΕ Ποντίων – ΑΟ Ανατολής
4ος όμιλος
1. ΑΕ Φαρκαδόνας-Πύδνα Κίτρους 1-2
2. Νίκη Βόλου-Απόλλων Λάρισας 1-2
3. Οπούντιος Μαρτίνου-Δόξα Μητρόπολης 3-1
2η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας – Οπούντιος Μαρτίνου
5ος όμιλος
1. Κρισσαίος Χρισσού-Εθνικός Φιλιππιάδας 0-3
2. ΑΟ Χάλκειας-ΑΟ Ποταμιάς 0-1
2η αγωνιστική
ΑΟ Ποταμιάς – ΑΕ Καραϊσκάκης
6ος όμιλος
1. ΑΟ Χαλκίς-Ένωση Πανασπροπυργιακού-Δόξα 8-0
2. Τριγλία Ραφήνας-Παναρκαδικός 3-1
3. ΑΕ Σπάρτη-Παναργειακός 0-1
2η αγωνιστική
Παναρκαδικός – Παναργειακός
7ος όμιλος
1. ΑΟ Ζευγολατιού-ΑΕ Κεφαλληνίας 4-1
2. Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Δόξα Νέας Μανωλάδας 0-0, 4-5 πεν
3. ΑΟ Πύλου-ΑΟ Κατασταρίου 0-2
2η αγωνιστική
Δόξα Νέας Μανωλάδας – ΑΟ Κατασταρίου
8ος όμιλος
1. Ιάλυσος-Πανθηραϊκός 3-1
2. ΑΠΟ Κερατσινίου-Ηρακλής Θυμιανών 1-0
2η αγωνιστική
Ιάλυσος – Αιολικός
ΑΠΟ Κερατσινίου – Πυθαγόρας
9ος όμιλος
1. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας (16/3)
2. Άρης Βουκολιών – Ηρόδοτος (16/3)
2η αγωνιστική
Νικητής 1 – Νικητής 2