Ασημένιο ο Αποστόλης Μπακατσής του ΑΓΣ Τρικάλων στο Πανελλήνιο Παίδων ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Πανελλήνιο μετάλλιο στο ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ, για τον Αποστόλη Μπακατσή, του Α Γ Σ Τρικάλων, στο Παίδων-κορασίδων που διεξήχθη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Ο Τρικαλινός πρωταθλητής, που γυμνάζεται με τον Αποστόλη Παλαύρα,  κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία -57. Πρώτευσε ο Ραφαήλ Παππάς της Δύναμης Σεπολίων, ενώ την τρίτη θέση πήραν οι Ευρυπίδης Βουργάνας του Α Σ Λάρισας και Γιάννης Γκόγκος της Ολυμπίας Αχαϊας.
O Αποστόλης Μπακατσής είχε έναν πολύ δυνατό τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες κόντρα στον φετινό πρωταθλητή Ευρώπης και σκορ 20-19. Τους τρεις προηγούμενους αγώνες τους κέρδισε με τεχνικό νοκ άουτ και τον τέταρτο με δέκα πόντους διαφορά.