Μπατζάβαλης-Καρακατσάνη-Βαμβουκάκη στο Βαλκανικό

Δύο αθλητές του ΓΑΣ ΖΕΥΣ Τρικάλων και μια αθλήτρια του Γ.Σ. Τρικάλων θα βρεθούν το Σαββατοκύριακο στη Ρουμανία με την Εθνική για τους Βαλκανικούς αγώνες ανδρών και γυναικών.
Η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στην πόλη Πιτέστι και θα αποτελέσει την τελευταία αγωνιστική ευκαιρία των Βαλκάνιων αθλητών να εξασφαλίσουν τη συμμετοχή τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ζυρίχης.
Η ελληνική ομάδα, θα αναχωρήσει για την γειτονική χώρα σήμερα  Παρασκευή 25/7 και θα επιστρέψει την Δευτέρα. Την αποστολή αποτελούν 18 άνδρες και 19 γυναίκες.
Αναλυτικά η ομάδα
Ανδρες
100μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (Ελευθέριος Β.), Βασίλης Τσούσης (Μεσσηνιακός)
200 μ.: Μιχάλης Δαρδανελιώτης (Τρίτων)
400 μ.: Πέτρος Κυριακίδης (ΟΣΦΠ), Μιχάλης Δαρδανελιώτης (Τρίτων)
1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός)
400 μ. εμπ.: Γιαννης Λουλάς (Πυγμή Ευόσμου), Κωνσταντίνος Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης)
110 μ. εμπ.: Νίκος Σαισανάς (Ελευθέριος Β.)
Μήκος: Μιχάλης Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ), Γιώργος Τσάκωνας (ΓΑΣ Σκάλας)
Τριπλούν: Δημήτρης Μπαλταδούρος (Ηλιούπολης)
Επί κοντώ: Θοδωρής Χρυσανθόπουλος (Κόροιβος Αμ.)
Σφαιροβολία: Ηλίας Καταβάτης (ΓΣ Πρωτέας)
Δισκοβολία: Μανώλης Πεντίκης (ΑΣ Αλέξανδρος)
Σφυροβολία: Κώστας Κωστογλίδης (ΓΣ Ηρακλής)
Ακοντισμός: Γιώργος Ηλτσιος (ΟΣΦΠ), Παρασκευάς Μπατζάβαλης (Ζευς Τρικάλων)
4Χ100 μ.: Νυφαντόπουλος, Τσούσης, Σαισανάς, Μπαλταδούρος
4Χ400 μ.: Κυριακίδης, Δαρδανελιώτης, Λουλάς, Κωνσταντής

Γυναίκες
100 μ.: Γεωργία Κοκλώνη (ΑΕΚ), Μαρία Γάτου (Ηρακλής)
200 μ.: Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ)
400 μ.: Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα Πατρών), Αργυρώ Πιντή (ΠΑΟΚ)
800 μ.: Ελενα Φιλάνδρα (ΠΓΣ)
1.500 μ.: Ελένη Θεοδωρακοπούλου (ΑΕΚ)
5.000 μ.: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Τρικάλων)
100 μ. εμπ.: Μαρία Πιννή (Υγεία Ρόδου), Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)
400 μ. εμπ.: Κατερίνα Δαλάκα (ΓΣ Ηρακλής)
3.000 μ. στιπλ: Μαρία Παρδαλού (ΑΟ Μυκόνου)
Μήκος: Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός)
Υψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)
Τριπλούν: Χριστίνα Αλβερτσιάν (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος)
Επί κοντώ: Λορέλα Μάνου (Κερκυραϊκός)
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΑΕΚ)
Σφυροβολία: Κατερίνα Βαμβουκάκη (ΓΑΣ Τρικάλων)
7αθλο: Σοφία Υφαντίδου (Φίλιππος Β.)
4Χ100 μ.: Κοκλώνη, Γάτου, Φέρρα, Πεσιρίδου
4Χ400 μ.: Μουρτά, Πιντή, Δαλάκα, Θεοδωρακοπούλου