Δύο χρυσά και ένα χάλκινο ο ΑΓΣ Τρικάλων στο πρωτάθλημα ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ Βορείου Ελλάδας

Με το δεξί ξεκίνησε η αγωνιστική χρονιά για τον Α Γ Σ ΤΡΙΚΑΛΩΝ καθώς είχε σημαντικές επιτυχίες στους πρώτους επίσημους αγώνες για το 2020.
Στο 1ο προκριματικό πρωτάθλημα της Ένωσης Τάε Κβον Ντο Βορείου Ελλάδος ο Τρικαλινός σύλλογος  συμμετείχε με 4 αθλητές και 2 αθλήτριες,  κατακτώντας τρία μετάλλια, ενώ άλλο ένα μετάλλιο κατέκτησε αθλήτρια η οποία γυμνάζεται στον ΑΓΣ Τρικάλων.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Θέμης Παλαύρας στα-58 κιλά της κατηγορίας ανδρών.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Απόστολος Μπακατσής στα-55 κιλά της κατηγορίας εφήβων.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Ανδρόνικα Μπακατσή στα-37 κιλά της κατηγορίας παγκορασίδων.

Πολύ καλή αγωνιστική παρουσία είχαν άλλα τρία παιδιά του συλλόγου, ο Ευάγγελος Μαλλιαρός , η Χρύσα Μάστορα και ο Νίκος Τραπότσης.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε επίσης, η Κατερίνα Στεφάνου,  στην κατηγορία -57 γυναικών, είναι φοιτήτρια στο ΤΕΦΑΑ Τρικάλων, αθλήτρια του Δία Ιωαννίνων , η οποία γυμνάζεται στον ΑΓΣ Τρικάλων με τον προπονητή του συλλόγου, Αποστόλη Παλαύρα.

Το Δ Σ του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες  για την συμμετοχή τους και τις διακρίσεις που κατέλαβαν αποδεικνύοντας την ανοδική πορεία του Α Γ Σ Τρικάλων .
Επόμενοι σταθμοί  είναι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων καθώς και  επιλεγμένα τουρνουά G1 .