Με δύο πρόσωπα η Εθνική στην φιλική ήττα από Λευκορωσία

Με πολλές αλλαγές στην σύνθεση της και με δύο πρόσωπα, ένα μέτριο στο πρώτο ημίχρονο και ένα καλό στο δεύτερο ημίχρονο, η Εθνική γνώρισε φιλική ήττα από την Λευκορωσία με 1-0 με τρομερό γκολ φάουλ από τους φιλοξενούμενους.
Όπως τόνισε ο Σκίμπε μετά τον αγώνα, οι παίκτες πήραν τα απαραίτητα χιλιόμετρα σε ένα φιλικό που είναι καλύτερο από μια προπόνηση και όλοι στρέφουν το βλέμμα τους στον κρίσιμο Κυριακάτικο αγώνα με την Βοσνία-Ερζεγοβίνη για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

15025135_1315104228499795_2064791068935248671_o-antigrafi
Στο 14΄ήρθε το γκολ με μια πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Παλιτσέβιτς, ο οποίος δοκίμασε το δεξί του πόδι από μακρινή απόσταση και έστειλε την μπάλα με δύναμη και φάλτσο στο αριστερό παράθυρο   του Γλύκου.

Τρία λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά και σε δεύτερο γκολ, το οποίο απέτρεψε ο Γλύκος αποκρούοντας με τα πόδια την μπάλα ύστερα από πλασέ του Λαπτσέου.

Στο 70΄ ο Φορτούνης απείλησε με σουτ στο ύψος της περιοχής, αλλά ο Τσέρνικ έπεσε την αριστερή γωνία και έδιωξε σε κόρνερ. Ύστερα από δύο λεπτά, ο Διαμαντάκος από πλεονεκτική θέση επιχείρησε σουτ, με το οποίο έστειλε την μπάλα άουτ.