Έκανε άκυρη εκκίνηση ο Κώστας Ζήκος στο Πανελλήνιο και έχασε το μετάλλιο

Άτυχος ο Κώστας Ζήκος στον τελικό των 100 μέτρων στο Πανελλήνιο στίβου της Πάτρας. Αν και μπήκε με τον καλύτερο χρόνο στον τελικό,  ο πρωταθλητής της ΓΕΑ Τρικάλων έκανε άκυρη εκκίνηση και βγήκε από τον αγώνα. Αποτέλεσμα να χάσει το μετάλλιο πιθανότατα το χρυσό. Ο περσινός νικητής, Γιάννης Νυφαντόπουλος(ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) κατάφερε να υπερασπιστεί τον τίτλο του, αφού ήταν νικητής με 10.52 (-1,3), ωστόσο πιέστηκε μέχρι το τέλος από τον έφηβο Θοδωρή Βροντινό (ΠΑΟΚ), που τερμάτισε τελικά δεύτερος με 10.53, κοντά στο ατομικό του 10.51. Ο αθλητής του Χάρη Βαρυτιμίδη ολοκλήρωσε έτσι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις παρουσίες του στη σεζόν .Ο Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) ήταν νικητής στην πρώτη σειρά και τρίτος στο σύνολο με 10.60. Ο 21χρονος αύριο θα τρέξει και 200 μέτρα.