Φιλική νίκη της Λάρισας στη Φαρκαδόνα

Σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη σήμερα στην Φαρκαδόνα, η ΑΕΛ νίκησε με 1-0 την τοπική ομάδα.

Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημείωσε ο  στο 66΄ο Μαρουκάκης μετά από σέντρα του Κρητικού από την δεξιά πλευρά.

Ο Τρικαλινός διαιτητής Αλέξης Αρετόπουλος με τον βασικό χρηματοδότη της Φαρκαδόνας Τάσο Φραγκούλη
Ο Τρικαλινός διαιτητής Σούπερ Λιγκ Αλέξης Αρετόπουλος με τον βασικό χρηματοδότη της Φαρκαδόνας κ.Φραγκούλη

Η ομάδα της ΑΕΛ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, σε καλή μέρα ο τερματοφύλακας Ντάσκας για τη Φαρκαδόνα η οποία έδειξε καλά στοιχεία πλην της επίθεσης όπου φαίνεται να μην έχει τον παίκτη που θα τελειώνει τις όποιες ευκαιρίες.

Πριν την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης   ο σύνδεσμος φιλάθλων «Αλκαζάρ» τίμησε τη μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή  της ΑΕΦ Κώστα Θεοδώρου παραδίδοντας πλακέτα στον  πατέρα του Νίκο Θεοδώρου.
Πριν την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης ο σύνδεσμος φιλάθλων «Αλκαζάρ» τίμησε τη μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή της ΑΕΦ Κώστα Θεοδώρου παραδίδοντας πλακέτα στον πατέρα του Νίκο Θεοδώρου.

Α.Ε. Φαρκαδόνας (Τάκης Ρούσας): Ντάσκας, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Αετόπουλος, Μηνάς, Πολυζόπουλος, Κουλτσιάκης, Διβανές, Ιακωβάκης.
Αγωνίστηκαν και οι: Νάκος, Γρηγορίου, Μίλκοβιτς, Πατσιαλής, Μπασιάκας, Τσιούκας, Ζαφειρίου, Κοντοβάς, Βερβέρας, Νικούλη, Παπαευθυμίου.

Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΑΕΛ Κώστα Σαμαρά ο οποίος έφυγε από την ζωή.

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοφ, Μασούρας, Σουλιώτης, Μανακούσιος, Μονιάκης, Χάμος, Οικονομόπουλος, Λαμπρόπουλος, Καμπλιώνης, Ροβίθης, Καπός.
Αγωνίστηκαν και οι: Καβουσάκης, Αναστασόπουλος, Κοντοχρήστος, Μαρουκάκης, Κρητικός, Ναγιάρ, Κομεσίδης.

Τον αγώνα διεύθυνε επιτυχία ο Βαγγέλης Γρατσάνης με βοηθούς τους Νταλούκα και Τζάνη.