Για μια θέση στα τελικά παίδες και κορασίδες του Ασκληπιού

Σε Θεσ/νίκη και Δράμα για μια θέση στα τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, ταξιδεύουν αυτό το Σαββατοκύριακο οι ομάδες των Παίδων και Κορασίδων του Ασκληπιού.

Στη Θεσ/νίκη 27-30/6/2014 θα διεξαχθούν ο Α΄ και Β΄ όμιλος των Παίδων από τους οποίους θα προκύψουν οι 2 ομάδες που θα πάρουν την πρόκριση για το Final 4 του Πανελληνίου.

Οι Παίδες του Ασκληπιού (μετέχοντας για πρώτη φορά σε προκριματικούς ομίλους)  θα αγωνιστούν στον Α΄ όμιλο με αντιπάλους, Ηρακλή Θες/νίκης, Εθνικό Αλεξανδρούπολής, Επίκουρο Θες/νίκης.

Το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν στο ¨Κατσάνειο¨ της Θεσ/νίκης είναι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  27/6/2014

16.00 ΕΣΟΠ Επίκουρος – ΑΣ Ασκληπιός

18.00 ΓΣ Ηρακλής – ΜΓΣ Εθνικός

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/6/2014

13.00 ΜΓΣ Εθνικός- ΑΣ Ασκληπιός

19.00 ΓΣ Ηρακλής – ΕΣΟΠ Επίκουρος

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/6/2014

16.00 ΕΣΟΠ Επίκουρος- ΜΓΣ Εθνικός

18.00 ΑΣ Ασκληπιός – ΓΣ Ηρακλής

            Οι 2 πρώτοι του ομίλου θα αγωνιστούν με τους αντίστοιχους νικητές του Β΄ομίλου και οι νικητές κερδίζουν το εισιτήριο για τα τελικά

ΔΕΥΤΕΡΑ 30/6/2014

Κατσάνειο

17:00 (Α1) – (Β1)

19:00 (Β1) – (Α2)

            Οι Κορασίδες (μετέχοντας για 2η συνεχόμενη χρονιά σε προκριματικούς μετά την μεγάλη επιτυχία του 2013 όπου κατέλαβαν την 4η θέση στην Ελλάδα) ταξιδεύουν στην Δράμα 27-29/6/2014, όπου θα διεξαχθεί ο Β΄ όμιλος με αντιπάλους Ηρακλή Ιωαννίνων, Ελπίς Αμπ/κήπων, και Ερμής Δράμας.

Το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν στο ¨Κραχτίδης¨ της Δράμας είναι

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/6/2014

18.00 ΑΣ Ελπίς – ΣΦΒ Ερμής

20.00 ΑΣ Ασκληπιός – ΑΟ Ηρακλής Ιωαν.

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/6/2014

17.00 ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Ασκληπιός

19.00 ΣΦΒ Ερμής – ΑΟ Ηρακλής Ιωαν.

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/6/2014

13.00 ΑΟ Ηρακλής Ιωαν.- ΑΣ Ελπίς

15.00 ΑΣ Ασκληπιός – ΣΦΒ Ερμής

 

Ο Α΄ όμιλος των κορασίδων θα διεξαχθεί στο Στάδιο της Πολίχνης στη Θεσ/νίκη.

Οι 2 πρώτοι του ομίλου θα αγωνιστούν με τους αντίστοιχους νικητές του Α΄ ομίλου και οι νικητές κερδίζουν το εισιτήριο για τα τελικά

ΔΕΥΤΕΡΑ 30/6/2014

Κατσάνειο

13:00 (Α1) – (Β1)

15:00 (Β1) – (Α2)