Γυναίκες : Προηγήθηκαν του ΠΑΟΚ 1-0 έχασαν 4-1 (φωτό)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα των Τρικάλων  απέναντι στο έμπειρο σύνολο του ΠΑΟΚ. Η Τρικαλινή ομάδα  κρατούσε το υπέρ της 1-0, αλλά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να ισοφαρίσουν έπειτα από φάση διαρκείας. Από εκεί και μετά το παιχνίδι πήγε υπέρ του ΠΑΟΚ. Στα αρνητικά του ματς ήταν φυσικά η εχθρική  διατησία σε βάρος της Τρικαλινής ομάδας  .

Στο 10΄ η ομάδα προσπάθησε να πάρει κάτι καλό, σε σέντρα της Βαρδαλή και κεφαλιά της Μύτκου η Χαρακοπούλου μάζεψε εύκολα τη μπάλα.

Στο 17΄η Μπαρμπόσα έκανε το σουτ μπλόκαρε η Παπακωνσταντίνου.

Στο 36΄τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ. Η Έιερς με εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση «έστειλε» συστημένη την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι για το 1-0, γκολ το οποίο θα ζήλευαν ακόμα και άντρες ποδοσφαιριστές…

Στις αρχές του δευτέρου ο ΠΑΟΚ έφερε το ματς στα ίσα. Η Μπετανκούρ έκανε το φάουλ, η άμυνα σε πρώτο χρόνο δεν αντέδρασε σωστά και η Μύτκου έπιασε την κεφαλιά, η Χαρακοπούλου με εκτίναξη δεν μπόρεσε να την διώξει, χτυπώντας στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια της φάσης η Κακαμπούκη  πάλι με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 59΄σουτ της Μπαρμπόσα άουτ.

Στο 65΄η Μπετανκούρ εύκολα  με κεφαλιά «έγραψε» το 1-2.

Στο 70΄ και πάλι η Μπετανκούρ τη σέντρα η Βαρδάλη κατέβασε όμορφα τη μπάλα και με γυριστό σουτ σημείωσε το 1-3.

Και στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ πέτυχε και άλλο γκολ, όταν από σέντρα της Μύτκου η Σακελλάρη με κεφαλιά το τελικό 1-4.

Τρίκαλα( Γιώργος Λουλές): Χαρακοπούλου, Βαίτση (74΄Τροχούτσου), Σόντερλουντ, Αλεξίου, Σάλομον, Γεραγόρη, Μπαρμόσα, Έιερς, Σακελλαρίου (71΄Γιαννούλα), Παναγιωτίδη (73΄΄Ντόκου), Χύμα (80΄Τσακνάκη).

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Γεωργίου, Σλίσκοβιτς, Κακαμπούκη, Πατερνή (80΄Βοργιά), Στράτζαλη (88΄Σακελλάρη), Χατζηγιαννίδου, Βαρδαλή, Μπετανκούρ,Νεφρού(46΄Σπυριδωνίδου),Μύτκου.