Γκολ και θέαμα στο Άρης Αγίας Μονής-Δήμητρα 3-3 ( φωτό)

Στο γήπεδο της Αγίας Μονής αναμετρήθηκαν ο τοπικός Άρης με την  Δήμητρα στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής της Α ερασιτεχνικής. Έγινε ένα από τα καλύτερα ματς του φετινού πρωταθλήματος.

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ  ΕΔΩ

Οι δύο ομάδες  με όρεξη για μπάλα, πρόσφεραν γκολ και θέαμα . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήραν κεφάλι με δύο γκολ .  Όμως στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Άρη ισοφάρισαν και θα μπορούσαν στο φινάλε να πάρουν και  τη νίκη κάνοντας «τρελή» ανατροπή, με τον  Καραίσκο σε ατομική ενέργεια και με τον τερματοφύλακα της Δήμητρας να κάνει την έξοδο. O παίκτης της Αγίας Μονής ισχυρίζεται  ότι του έγινε ανατροπή από τον Μήτσιο . Οι διαιτητές έκριναν στην φάση αυτή   ότι πρώτα απέφυγε τον τερματοφύλακα και μετά γλίστρησε ο μέσος των γηπεδούχων.

Όπως και να έχει με αυτή την φάση, δεν αναιρεί το γεγονός ότι το ματς ήταν από τα πιο ωραία της φετινής σεζόν.

Το σκορ άνοιξε νωρίς με τον Κρούπη να πλασάρει τον Μήτσιο για το 1-0.

Στο 12 ο Γριζανίτης από καλή θέση πλάσαρε η μπάλα άουτ.

Στο 19΄ο Στεργίου έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε μακριά άουτ.

Στο 26΄η Δήμητρα έφτασε κοντά στο γκολ της ισοφάρισης, με τον Στεργίου και πάλι να χάνει το γκολ σε τε α τετ.

Στο 35΄ οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πετύχουν δεύτερο γκολ, με τον Ντακούλα να πλασάρει από κοντά πάνω στον τερματοφύλακα της Δήμητρας.

Στο 39΄ ο Κρούπης έβγαλε την σέντρα, ο Ντακούλας έκανε την προβολή με τον Μήτσιο να βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο 42΄ο Στεργίου  με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αρη για το 1-1.

Στην επανάληψη το  η Δήμητρα μπήκε πιο δυνατά. Στο 50΄ο Γριζανίτης προσπάθησε να «κρεμάει» τον Γονιδάκη με την μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι. Ενώ δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 52΄, ο Τσιαντούλας απέφυγε με ωραία ενέργεια τους αμυντικούς του Άρη και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-2.

Στο 60΄ οι φιλοξενούμενοι με ευθύβολο σουτ του Γριζανίτη έκαναν το 1-3.

Στο 63΄ ο Ράπτης εκτέλεσε το κόρνερ  και ο Λάλος με ωραία κεφαλιά πέτυχε το 2-3.

Στο 87΄ ο Ράπτης με φαλτσαριστό σουτ έφερε το ματς στα ίσα για το 3-3.

Και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Καραϊσκος αν και απέφυγε τον Μήτσιο με κακή έξοδο, δεν μπόρεσε να πλασάρει σε κενή εστία με τον παίκτη της Αγίας Μονής να ζητά πέναλτι για ανατροπή του από τον τερματοφύλακα και ο διαιτητής να έχει άλλη άποψη.

Αρης Αγίας Μονής( Ρούλης Ζήκος): Γονιδάκης, Μακρής, Κύρου, Λάλος, Φθενάκης, Νίστας, Ντακούλας, Καραϊσκος,Κρούπης(46΄Ράπτης),Μουλλάλι(70΄Σφήκας).

Δήμητρα/Απόλλων ( Γκαραγκάνης- Γιαγιάκος): Μήτσιος, Πλακιάς (86΄Παπαδόπουλος), Τσιαμάντας (72΄Τσάτσος), Γκουβίνας, Τσιγαρίδας, Καραγκούνης, Γριζανίτης, Τσιούφης, Στεργίου (85΄Καρατζάς),Τσιαντούλας,Καρακώστας.