Ισόπαλος ο Διγενής στο πρώτο ματς για την άνοδο στη Γ Εθνική

Θετικό αποτέλεσμα στο ξεκίνημα της σειράς των αγώνων ανόδου στη Γ Εθνική για τον Διγενή Νεοχωρίου.

Στο γήπεδο Ανάβρας Λάρισας αντιμετώπισε τον Δωτιέα Αγιάς με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1.

Προηγήθηκε η ομάδα του Νεοχωρίου στο 22΄με τον Νίκο Παπαδόπουλο και ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 44΄ με τον Λεσάι.

Δωτιέα Αγιάς (Μπεριτζάς –Παπαρίζος): Μάλτζαρης, Τσακάλι, Δημολιός, Μάνικος (58’ Μπλατσέρης), Ντακούλας, Κουμπούρας, Σούλης (81’ Γκατζούλης), Τσατσαλίδης, Τσιρογιάννης (89’ Χατζής), Λεσάι, Μακρής.

Διγενής Νεοχωρίου (Ευαγγέλου): Παπαπούλιος, Τσιγαρίδας, Καραμούζης, Σταμέκος, Μυλερός, Φωτίκας, Αυγέρης, Αλεξίου, Βαρναβίδης (77’ Τσιούφης), Παναγιωτάκης (90’ Ξάνθος), Παπαδόπουλος (85’ Λουκάς).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-4ος ΟΜΙΛΟΣ

Πύρασος Αγχιάλου-Πυρσός Γρεβενών 9-0
Δωτιέας Αγιάς-Διγενής Νεοχωρίου 1-1
Μακεδονικός Φούφα-Αστέρας Καρδίτσας 3-0
Ρεπό Στυλίδα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΠΥΡΑΣΟΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ 9-0 3
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 3-0 3
3 ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 1-1 1
4 ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ 1-1 1
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0-3
6 ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 0-9 0
7 ΣΤΥΛΙΔΑ 0-0 0

-Την άνοδο παίρνουν οι 3 πρώτες ομάδες

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΜΑΪΟΥ-ΩΡΑ 16.00

Αστέρας Καρδίτσας-Πύρασος Αγχιάλου
Διγενής Νεοχωρίου-Μακεδονικός Φούφα
Στυλίδα-Δωτιέας Αγιάς
Ρεπό Πυρσός Γρεβενών

ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ athleticlarissa.gr

  

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιπποκράτης Αλεξ/πολης-Προσοτσάνη Δράμας 2-1
Καμπανιακός-Άρης Πετεινού 4-1
Βύρωνας Καβάλας-Πανθρακικός 1-1
Ρεπό Ηρακλής Αμμουδιάς

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Κρηστώνης -Αστέρας Τριποτάμου 1-2
Σβορώνος Πιερίας-Μελιτέας Μελίτης 7-0
Εθνικός Γιαννιτσών-Αναγ. Επανομής 1-2
Ρεπό Χανιώτης Χαλκιδικής

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Καστοριά-Αστέρας Πετριτή 0-1
ΑΕ Ξηροβουνίου-Αναγ. Στάνου 0-1
Σελεύκεια Θεσπρωτίας-Θύελλα Κατσικά 0-2
Ρεπό Απόλλων Πάργας

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Παλληξουριακός-Πανγυθεατικός 0-0
ΑΟ Πάτραι-Πανθυρεατικός 3-0
Πανηλειακός-Τσιλιβή 3-0 α.α.
Ρεπό Πανθουριακός

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυπάρισσος Αντίκυρας-Παναργειακός 1-1
Τενεάτης Αθικίων-Μοσχάτο 1-3
Αίολος Καρπενησίου-Χαλκίδα 0-4
Ρεπό Απόλλων Ευπαλίου

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Βύζας Μεγάρων-Αγία Παρασκευή 1-1
Ελλάς Ποντίων-Αστέρας Περάματος 2-0
Νίκη Σητείας-Τυμπάκι 0-1
Ρεπό Απόλλων Αγίου Ιωάννη

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαρκό-Άρης Πετρούπολης 1-1
Αετός Λουτρών-Πανσαμιακός 3-0
Ελλάς Σύρου-Ιάλυσος Ρόδου 2-2
Ρεπό Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου