Ήττα η γυναικεία-Ισοπαλία οι Νέες / Αποτελέσματα-Βαθμολογία

Πολύ βαριά ήττα δέχθηκαν η γυναικεία ομάδα των Τρικάλων από τον πρώτο και αήττητο ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη και στην 10η αγωνιστική της Α Εθνικής. Στην φωτό οι Νέες Τρικάλων οι οποίες  απέσπασαν εκτός έδρας ισοπαλία στην Κομοτηνή για την Β Εθνική.Δέχθηκαν εννέα γκολ από μια ομάδα σίγουρη πρωταθλήτρια όπως κάθε χρόνο και η οποία δεν έχει δεχθεί και γκολ ακόμη στο πρωτάθλημα.

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-0 αλλά στην επανάληψη η ομάδα των Τρικάλων  δέχθηκε άλλα έξι γκολ.  Τα γκολ σημείωσαν οι Βαρδαλή, Δοϊρανλή, Κακαμπούκη 2, Betancourt 3, Πούλιου 2.

Τρίκαλα (Λουλές) Αρζουμανίδου, Τροχούτσου, Γεραγόρη, Βαΐτση, Σακελλάρη, Σέντερλουντ, Τσούνη, Μπαρμπόσα, Αλεξίου, Ζντράβκοβιτς, Μισιρλή.

Έπαιξαν και οι Λαγούδη, Ευαγγελάκου, Κυριαζοπούλου, Τσιάντα.

Ισοπαλία οι Νέες Τρικάλων

Οι Νέες Τρικάλων αγωνίστηκαν για την 7η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β Εθνικής στην Κομοτηνή με την Ροδόπη. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1. Προηγήθηκαν οι Τρικαλινές με την Στεργιούλη στο 10΄, ισοφάρισε η γηπεδούχος ομάδα στο 60΄.

Νέες Τρικάλων : Δραγούτσου,Τσόγια (55’ Κωφού), Γεωργούλα, Πιπερά, Μπέου, Τζιώρα, Σαργιώτη, Κωστοπούλου, Πλακιά, Στεργιούλη, Μπουκουβάλα(75’ Πρεβέντα)